Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
goran2 - специалист
Здравейте!Много ми хареса идеята за имитация на каменен зид взета от тук:
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... sc&start=0
Речено сторено.Разбишках коридора с идеята,че ще приклюуча за няколко дена.Да ама не.Три дена вече нямам и 1м2 мазилка :lol: :lol: :lol: Защото варовата мазилка не иска да задържи върху панела а свлича.Опитах с три вида грундове:на Теразид,Боро контакт и на Деко и не държи и недържи пустата му мазилка.Сега съм шприцовал със терикол и ще видим дали ще задържи мазилката.Докато правихме опити някак си задържахме има няма един квадрат мазилка и опитах да направя камъни по-описания в темата начин.И мойто скромно мнение е,че информацията която са дали е леко променена и не отговаря на действителноста.Загледайте се в снимките приложени във темата.Основата между каманите е идеално равна.Коя човешка ръка би могла по-описания начин чрез отнемане на разтвор и натрупването му върху камъните да постигне идеална права фуга??? Макар и малко лоши снимки ще кача какво се получава на първо време при мен.

Изображение


Изображение

Не,че е лошо,но няма нищо общо със получения резултат от темата за изкуствения зид.При положение,че съм работил чрез отнемане със лъжица.Според мен след като се изравни стената се очертават камъните и допълнително се нахвърля разтвор и се доуформя камъка.
Ще опитам и по този начин след като направим мазилката.Интересно ми е да чуя и вашето мнение.
Justy - майстор
И аз имах този проблем с плочки в баня. Накрая майстор свали цялата гипсова шпакловка - до панел. Мисля, че и при теб това е проблема - сваляй гипса.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Разгледах ти снимките и струва ми се, видях къде е проблемът.
Ти не си направил мазилката. Само си нахвърлял материал. Тук, във форума имаше добре описано как се прави хоросанена мазилка. Намери и прочети. Много е важно дричкосването. То е, което захваща материала за стената.
Justy, какъв гипс, човекът пише "панел".
goran2 - специалист
n_a написа:
Разгледах ти снимките и струва ми се, видях къде е проблемът.
Ти не си направил мазилката. Само си нахвърлял материал. Тук, във форума имаше добре описано как се прави хоросанена мазилка. Намери и прочети. Много е важно дричкосването. То е, което захваща материала за стената.
Justy, какъв гипс, човекът пише "панел".
Тъй като ни падаше мазилката сме нахвърляли по-стената за проба,но ако се загледате ще видите,че има оформени няколко камъка които съм ги правил върху загладена повърхност.А около тях сме нахвърляли.За жалост е много малко и трудно различимо.Днеска действаме и след шприцоването мазилката за сега държи.Проблема ще е за оформянето на камъните!
svetliopi44 - Чирак...
Преди вароциментова мазилка е добре да се направи шприц освен грунда .Шприца се прави от разреден вароциментов разствор обогатен с много цимент .Аз го правя с барборината ама мн.цапа .Понеже виждам на снимката че е дебело сложи още малко цимент в нея ,но не много иначе ще пука.Пясъка за мазилката също е важен.Има един дето го карат от реката директно и си е направо като тиня .
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не се заяждам, как заглаждате?
goran2 - специалист
svetliopi44 написа:
Преди вароциментова мазилка е добре да се направи шприц освен грунда .Шприца се прави от разреден вароциментов разствор обогатен с много цимент .Аз го правя с барборината ама мн.цапа .Понеже виждам на снимката че е дебело сложи още малко цимент в нея ,но не много иначе ще пука.Пясъка за мазилката също е важен.Има един дето го карат от реката директно и си е направо като тиня .
Разтвора е хоросан за зидане имам от къщата останал добавям цимент още вър и Ц-200 мъничко от сутринта което сме нахвърлили не е паднало за разлика от онези дни.Шприцовохме с тирикол.Щом го хвърлиме и след две минути пада.
goran2 - специалист
n_a написа:
Не се заяждам, как заглаждате?
С маламашка.
svetliopi44 - Чирак...
Нещо ми се заражда идея ...... дали няма да стане ако предварително се сложат стари автомобилни ремъци. Могат да се извиват и стях си определяш желаната форма ....после ги махаш и отдолу ще имаш хубава равна повърхност....... навремето така правихме различни фигури на мозайката и понеже ремъка е конусовиден се сваля лесно ..
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Хайде сега отначало.
Значи. Мазилка не се прави така. Ти заглаждаш повърхността. Писах ти за дричкосване (което се прави с дричка) ама даже и не ти направи впечатление да има нещо дето не го знаеш и не го правиш. Някакси ми е уморително да мисля вместо тебе , да гадая какво знаеш и какво правиш. Искаш ли да се пробваш вместо да мрънкаш и прехвърляш отговорност, да се опиташ поне да участваш в решаването на твоя си проблем?
Не правиш мазилката правилно, затова се свлича. В един момент ще спре да се свлича, но след време ще падне....
Дричкосването е това което уплътнява/сбива самата мазилка и я захваща за основата. Не съм професионалист, измазвам малки площи и за дричка ползвам парче дъска. Нахвърлям материала, изравнявам с ножични движения с мастара, заглаждам със шпакларя и като дръпне малко пръскам с вода и с лек натиск и кръгови движения дричкосвам.
Дричкосването е като вибрирането на бетоните. необходимост.
Леко ме съмнява технологията за камъни, описана в онази тема да е такава. Не знам. Не ми звучи. По му приляга да се метне с някакъв калъп. Както едновремешните фасадни украси.

Тема "Имитация на каменен зид в коридора ми." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: