Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
goran2 - специалист
Има ли бояджии тук?Нещо и с пръските не се получават нещата.Опитах с блажна боя и метличка после и с четка,но резултатите са трагични.Явно няма да е с блажна боя и метличка.Някой да има идея как да се получат пръските и с какво?
Изображение
Изображение
Последна промяна от goran2 на ср мар 04, 2009 7:56 am, променено общо 1 път.
goran2 - специалист
С повелизатор и латекс също не се получава.Някакви идеииииии?????? :?: :?: :?: :?:
goran2 - специалист
Не се стеснявайте приемам всякакви идейкиии :lol: :lol: :lol:
netcho - специалист
Мисля че трябва да питаш masteradminмисля че той беше писал за тоя зид и на снимките които е правил в банско наистина беше яко , ама аз не го разбрах как точно става това творение!
goran2 - специалист
Питах го,но и той незнае посъветва ме да пусна тема явно не е видял,че съм пуснал.
Малейййй явно сложна задача се оказа.
ronik - специалист
Не знам с какво е пръскано и как, но като гледам снимките, цялото е било напръскано и след това фугите са били оформени с някаква шпакловка. Много ти са бели камъните, направи ги сиви и след това ги напръскай с черничкото. После направи фугите с бяло.
goran2 - специалист
Наистина камъните седят доста бели.Когато бяха мокри бяха сиви и повече ми харесваха.Сега са грапави и трудно ще ги боясисам в сиво. :? Реших да говоря с една фирма за искуствен камък да закупя от продуктите им и да нанеса отгоре техен разтвор и бои.Званнах им и ги питам откъде мога да закупя техни продукти а служителката ми вика:Идвате в офиса избирате си и след 10дни ще ви ги доставиме :lol: :lol: :lol: Лелееееееее тия са луди според мен ако смятат,че някой ще им се върже :lol: :lol: :lol: Не съм се отказал от идеята,но ненамирам фирма която да предлага смеси за да го направя.
masteradmin - майстор
Не си спомням дали казах, че метликата след като се топне в боята се удря в дръжка на нещо, за да станат точките.
Илиян Илиев™ - майстор
За да не са ти бели камъните е трябвало да сложиш повечко цимент в разтвора. Като гледам бая си спестил.

Пробвай да разтвориш малко цимент във литър вода примерно. Да стане редичко като купешко млекце и с една четка си боядисай камъчетата. Омазаното около тях си го правиш пак бяло след изсъхване.

Ако цвета е незадоволителен след изсъхване повтаряш процедурата с разредения цимент.

Айде малко едит:

Има един по-тъмен цимент не знам как точно му викат, но седи много тъмно сиво, почти черно. Намираш от него и го разреждаш с вода, но този път да стане като бозица. После правиш пръските както е описано.

Не се учи директо върху камъните, а си намери място на което да усвоиш техниката до получаване на желаните пръски. За по-дребни пръски разреждаш цимента с още вода и така до получаване на желания размер.
goran2 - специалист
masteradmin:Казал си,че метличката се удря във пръчка така и направих и като се разлетя таяти ми боя стана чудоооо а и се разтече по-камъните боята :roll: :roll: :roll:
Илиян Илиев™:Не съм икономисвал от цимента сложих даже и тирикол ,но побеляха.Допада ми идеята за циментовото мляко и ще я пробвам.Няма ли обаче тогава камъните да станат сиви като циментовото мляко?

Тема "Имитация на каменен зид в коридора ми." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: