• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 31
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.

Бихте ли живяли в "сглобяема къща"

Анкетата завърши на пет окт 27, 2006 9:58 am

80%
да
16
20%
не
4
Няма гласове
още не съм решил, все още проучвам

Общо гласове: 20

n.nikoloff - специалист
leonardo_vd написа:
Много скоро ще почне и моя проект по направата на такъв тип къща, но са сега още обмислям детайлите. :wink:
Сега наред е как точно да изпълня дървената консрукция, защото бетон няма да има. Само пояси към основата ДЕ :-D
Размерите мисля да са 8/8м с тенденция за достройване на гараж и още някоя стаичка.
bob написа:
И аз започнах с проекта. Напролет ще се пробвам. Мисля да е нещо до 70-80 квадрата. Но твърдо съм решил да е сухо строителство.
Изображение
Стефан - майстор
_ _ ._ , _ _ ._ , _..
Последна промяна от Стефан на нед ное 08, 2009 2:18 pm, променено общо 1 път.
daniench - напреднал
добре де ,как стоят нещата с архитектите ,плановете за къща сухо
строителство по-ефтини ли са?а узаконяването?
щото ако човека си я прави в извънработно време + един чирак
от време на време се спетява доста.....
Svilen22 - специалист
Едва ли са по ефтини-просто от фирмата производител трябва да ти предложат готов план или те си имат архитекти и проектанти с които работят и ти го изготвят. Относно сглобяването на къщата всичко е въпрос на договаряне. Има фирми които имат опция в договора "Направи си сам". Доставят ти материалите, проекта го внасяш в съответната община за виза съгласуваш с ВиК и Ел. и действаш. :)
kokopi4a - специалист
Нямаме качествени материали у нас.Това лято работих на такава къща ,слагах изолация отвън и ГК от вътре.Гредите на носещата конструкция се бяха нацепили и посукали,а уж материала бил качествен.
vvladi21 - специалист
Здравейте. Искам да попитам хора които имат такава сгобена къща дали може да сканират някой чертеж отностно конструкцията за стените. Нещото което ме интересува с каква големина са панелите за стените.
Благодая предварително.
kokopi4a - специалист
Няма как да ти помогна защото къщата на която работих беше направена от греди 12 см. и обле4ена с сурово ПДЧ. Бяха я направили едни маисторчета без план и скица,само по начертан на земята чертеж на външните стени ,а останалото вътре по преценка на собственика.Аз я санирах отвън с фибран,а вътре 10см.вата , гипсо-картон,шпакловка и латекс.Общо взето стана много добре.имам снимки но незнам как да ги кача,като имам време и ако се интересува някои мога да ги кача тук.
vvladi21 - специалист
kokopi4a Ако е възможно прати ми снимки колкото имаш на пощaта vvladi21@dir.bg.
Благодаря ти предварително
kokopi4a - специалист
vvladi21 Пратих ти няколко,но нещо все неставаше 2-3 пъпи .Пиши ми дали си ги получил,или даи скаип.
pipbel - майстор
Абе тука да не е кварталното кафенце да се обяснявате в любов.... :evil:
Ако имаш нещо - поствай го тука, всички поне да го видят
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 31

Тема "Плюсове и минуси на къща построена чрез сухо строителство?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: