• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 31
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.

Бихте ли живяли в "сглобяема къща"

Анкетата завърши на пет окт 27, 2006 9:58 am

80%
да
16
20%
не
4
Няма гласове
още не съм решил, все още проучвам

Общо гласове: 20

Тани - модератор
thinkpad написа:
В картонена къща не бих искал да живея. Тия сглобяеми къщички, които често изпълненията им са със съмнително качество, не бих ги използвал за живеене. Имам позната, макар и не много близка, която е поръчала такава къщичка и е казала, че всичко започнало да се пука и повдига на втората година и трябвало да се прави основен ремонт. Не знам и до колко са стабилни основите, но лично аз бих разчитал на бетон. Не искам при по-силен вятър или дъжд къщата ми да се мести от мястото си.
Да бе. Тея пък как не се сетиха, че може да се премести! :? Но ма'ни, преместването! Както ги поставят направо върху калта, ще вземат да гният на втората година, защото дървото ще се навлажнява от влагата в почвата! Гле'й к'во става с къщата на познатата ти! Бетонните блокове са най-доброто строителство!
Интересно и за трип би било доста удобно. Само тоалетната малко ме притеснява...
К А Я - специалист
В секцията за литература съм качил един линк за директно сваляне на една книжка превод на руски за дървени /сглобяеми/ къщи. Не знам дали е удачно да се направи една закрепена тема където да събираме интересни препратки за такива къщи, или пък тук да става това.
BLUEPUPIL - майстор
Тани написа:
thinkpad написа:
Не знам и до колко са стабилни основите, но лично аз бих разчитал на бетон .
Бетона е незаменим за основи-няма строителен материал който да го замести с изключение на каменната зидария,която има доста слаби страни и често пъти е по-скъпа. Нагоре-колони, греди-кой какъвто материал пожелае,но за фундаменти бетон или стоманобетон.
npnconstruction - специалист
Подкрепям бетона. Да не забравяме, че циментът увеличава своята якост с годините.
vipltd - специалист
наша реализация във Франция;

Прикачен файл

10178418_283222608520958_356642487_n.jpg
10178418_283222608520958_356642487_n.jpg (89.8 KиБ) Видяна 6466 пъти

Прикачен файл

unnamed (2).jpg
unnamed (2).jpg (47.52 KиБ) Видяна 6466 пъти

Прикачен файл

unnamed (1).jpg
unnamed (1).jpg (69.04 KиБ) Видяна 6466 пъти
Dam46 - специалист
Постройки с метални конструкции в Париж има много. Като се започне от Айфеловата кула, търговския център Помпиду, болницата Помпиду, и т.н. Има и традиционно строителство, като църкви и катедрали, дворци. Но катедралата Нотр Дам е подпряна солидно с метални подпори от страни и отзад, за да не падне. Само в България не вярват на металните конструкции, които са практически вечни. Не се плашат нито от бури и урагани, нито от земетресения.
Pooh - майстор
Dam46 написа:
Постройки с метални конструкции в Париж има много. Като се започне от Айфеловата кула, търговския център Помпиду, болницата Помпиду, и т.н. Има и традиционно строителство, като църкви и катедрали, дворци. Но катедралата Нотр Дам е подпряна солидно с метални подпори от страни и отзад, за да не падне. Само в България не вярват на металните конструкции, които са практически вечни. Не се плашат нито от бури и урагани, нито от земетресения.
Интересно ... а върху какво се изгражда металната конструкция? Фундамента/основите/темелите също ли са метално конструирани?
Седя си и се чудя просто ... :?

П.П. Бури, урагани и земетресения, може и да не плашат металните конструкции, но как седи въпроса с пожарната безопасност и съответно устойчивостта на огън? :wink:
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 31

Тема "Плюсове и минуси на къща построена чрез сухо строителство?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: