• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.

Бихте ли живяли в "сглобяема къща"

Анкетата завърши на пет окт 27, 2006 9:58 am

80%
да
16
20%
не
4
Няма гласове
още не съм решил, все още проучвам

Общо гласове: 20

2metraninja - специалист
чет фев 20, 2020 10:53 pmitilien написа:
Четох четох, но никъде не намерих нищо за един проблем, който ми се струва вероятен - как се представят къщите с метални или дървени конструкции по отношение на мишките и плъховете, които са често срещани обитатели по селата? Не се ли заселват из стените?
Не съм живял досега в дървена или метална къща, но съм живял в тухлени къщи. На село си имахме мишки, както имахме мишки и в Пловдив до Филипово когато живеехме. Приятел има вила на Тополово и също постоянно има мишки.

Каквото съм чел, е по-скоро въпрос на поддръжка и добри навици. Ако не оставяш храна в дома, няма да се заселят. Единия комшия каза, че забравил един хляб на задната седалка в джипа си, и една мишка свила гнездо в колата му и родила малки мишлета. Ако не оставяш дупки във фасадата от които да се промъкват, също няма да се заселват. Ако имаш котки и/или кучета, ще има по-малко мишки в двора, съответно и в къщата.

Иначе по интернета съм гледал и апокалиптични картинки - цели миши семейства навряни в минералната вата в стените, или пък под дъските на гредореда. В щатите много често имат и плъхове в големите градове. Те са съответно и по-опасни заради болестите, които разнасят.
radulan - напреднал
ср авг 21, 2013 5:29 pmBLUEPUPIL написа:
Сглобяемата къща(сухо строителсво),комбинирана с монолитни стоманобетонни елементи(мокро строителсво) е едно от най-хубавите(най-убавите) неща,които могат да се случат по българските земи в строителното поле на спретнатата еднофамилна къща...
Едно мнение от 2013г. което според мен все още е актуално. Може ли малко разяснение как се свързват железобетонните колони и стоманените греди. А бетонни колони с бетоннен пръстен отгоре им, как могат да се завършат с сухо строителство?

Някой правил ли е подобно нещо наскоро?
radulan - напреднал
Никой ли не е правил такова нещо?
Или поне да е мислил да прави?
С какви трудности бих се сблъскал?
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31

Тема "Плюсове и минуси на къща построена чрез сухо строителство?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: