• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 31
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.

Бихте ли живяли в "сглобяема къща"

Анкетата завърши на пет окт 27, 2006 9:58 am

80%
да
16
20%
не
4
Няма гласове
още не съм решил, все още проучвам

Общо гласове: 20

Тани написа:
Радвам се да чуя мнение на човек който е живял в такава къща! Надявам се да отговориш на на няколко въпроса , и да ми дадеш материал за размисъл относно толкова афишираните предимства на сухото строителство!

1. Наистина ли мишките не могат да живеят и дори бягат от минералната вата в стените? А насекомите ? Моля също да уточниш мнението ти подкрепено ли е с факти или просто така мислиш!

2. Като стана въпрос за материали и за това че си работил в сферата на строителството би ли ми казал от какво е изградена типичната къща в Англия . Интересуват ме външните стени - материали отвън навътре и приблизителни дебелини! Също така и вътрешните преградни стени?
Благодаря ти предварително!
Малко късно ти видях въпроса, но както казват -по-добре късно отколкото никога.
Значи з да не бъда голословен-работя като електотехник от доста години в Англия и доста често ми се налага да прокарвам кабели на местата, които са предпочитано местенце за мишки, плъхове, катереци, съсели и тн. Мога със 100% сигурност да ти кажа, че изобщо не ги притеснява наличието на вата в стените, подпокривните пространства или кухините под пода.
Имах напаст от мишки в собствената ми къща преди година, която не е сглобяема, а както 95% от къщите на острова е гредоред с външни стени тухла и преградни от гипскартон или плетеница от тънки дъсчици измзани с мазилка.Използувах отровни капани и ги изтребих, но ми костваше доста нерви и безсънни нощи от шумоленете им през ноща.Към този пример бих добавил и най-пресния от практиката ми:
Приятел си взе къща преди месец и след като и направи ремонт и се нанесе му спря тока в спалнята и хола като му гърмят бушоните, ако се опита да го пусне.След проверката се оказа, че семейство катерици се заселили на тавана и му оглозгали до шушка изолацията на кабелите/ не се шегувам около 35м кабел сменихме почти напълно изяден/, който беше положена под ватата на тавана.Освен това бяха се гонили като луди и направили ватата на парцали, та сменя и това .
Мога и много други примери да дам но мисля че няма нужда.

За къщите във Великобритания -вече казах 95 процента са с твъншни тухлени стени от тухли единици около 30-40 см дебелина измзани или не отвън, гредоред на пода и тавана, преградни стени от гипскартон с дебелина 15см и таван отново с гипскартон и вата.

Надявам се да съм бил полезен на теб или някой друг. :-D :-D
Стефан - майстор
_ _ ._ , _ _ ._ , _..
Последна промяна от Стефан на нед ное 08, 2009 2:16 pm, променено общо 1 път.
Тани - модератор
И с право ще го избягваш! Всеки си има приоритети с които подрежда качествата на една постройка. Твоите приоритети са

здравина - поне 3 пъти повече от необходимото
дълготрайност - поне 100 години
нещо изпитано във времето

за някои хора обаче са важни други качества

топлоизолация
шумоизолация
разчупени форми
бързо и качествено строителство
възможност за моментално нанасяне в дома след построяването му без опасност за здравето

и други такива , които доколкото те познавам са в края на твоя списък на приоритетите

Не казвам , че единия или другия начин на мислене е правилен - всеки сам си преценява какво е по-важно за него.
Стефан - майстор
_ _ ._ , _ _ ._ , _..
Последна промяна от Стефан на нед ное 08, 2009 2:17 pm, променено общо 1 път.
Тани - модератор
Ако знаеш как се радвам че съм сбъркал този път :-D :-D :-D

Мислех си че ще правиш от онези каменни крепости з три поколения напред! Ти обаче успя да ме изненадаш! Горе долу и аз мисля да се спра на подобна конструкция , но се чудя да ли да не е :
сайдинг(за него се чудя дали ми харесва визуално),каменна вата 5 см , хидроизолация, гипсфазер, минерална вата 15-20 см , OSB , вата 5 см ,двоен гипскартон .
НО ... със стоманено бетонна плоча със съответната изолация! Не съм виждал и чувал подобен хибрид , но нещо не ми допадат тези гредореди!

ПП
Защо ще ползваш каменна вата? Не е ли по скъпа от тази на рулото?
pesho - специалист
в UK къщите в никакъв случай не са масивни-там са къщи по на 75-100 год на дървена конструкция,отвън традиционнна фугирана зидария,вътре повечето все още мазани с кал-отврат,но с кинти ги правят да изглеждат добре.но там не пада под 0 и няма земетръс.иначе при новите модерни сгради се използват немислими за нас технологии...но аз съм за сглобяемите къщи-дървото ( най-добрия строителен материал ) + сухото строителство са перфектни за еднофамилни къщи-всичко е в тяхна полза..така смятам аз..даже при пожар-дървената конструкция стои по-дълго от металната,напр...,така,че твърдо ЗА
leonardo_vd - модератор
Много скоро ще почне и моя проект по направата на такъв тип къща, но са сега още обмислям детайлите. :wink:
Сега наред е как точно да изпълня дървената консрукция, защото бетон няма да има. Само пояси към основата ДЕ :-D
Размерите мисля да са 8/8м с тенденция за достройване на гараж и още някоя стаичка.
Svilen22 - специалист
Напролет и аз се каня и аз да започвам сглобяема къща но мисля да е с метална а не дървена конструкция. Иначе всичко останоло ще сухо строителство.Сега все още приключвам с документацията.
bob - специалист
И аз започнах с проекта. Напролет ще се пробвам. Мисля да е нещо до 70-80 квадрата. Но твърдо съм решил да е сухо строителство.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 31

Тема "Плюсове и минуси на къща построена чрез сухо строителство?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: