• 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 31
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.

Бихте ли живяли в "сглобяема къща"

Анкетата завърши на пет окт 27, 2006 9:58 am

80%
да
16
20%
не
4
Няма гласове
още не съм решил, все още проучвам

Общо гласове: 20

8180 - майстор
BLUEPUPIL написа:
От уважение към четящите форума.
Не е лошо да уважаваш четящите, но по-убедителен щеше да бъдеш, ако беше погледнал следващите две "важни" теми в настоящия раздел, (заедно с Правилата).
Вярно, там използват и др. наименования, но е отворен въпрос кое е по-вярното.
Аз все си мисля, че "термоизолационен оставащ кофраж" е най-близко и ясно - нито са панели, нито съдържат някаква особена структура - отделни системни елементи от структурата на стената.

"Взяли, да так назвали". :)
Тани - модератор
BLUEPUPIL написа:
От уважение към четящите форума(хора с разнородна професионална квалификация и интереси) пишете пълното име-Структурни изолационни панели-и за да не се повтаряте при повторното им споменаване може да пишете-(СИП).Най-хубаво ще бъдe(вярвам модераторите няма да имат нищо против) да се тури и английското им название-Structural Insulated Panels (SIPs)-така се отваря пътя към хиляди страници информация посветена на въпросната технология.Снимката по-долу илюстрира жилищна сграда в САЩ построена по дискутирания начин.
Изображение



https://www.google.bg/search?q=Structur ... 80&bih=913

http://citybuild.bg/news/strukturni-izo ... neli/14747

Структурните изолационни панели (СИП) са висококачествен композитен строителен материал. Съставени са от дебел пласт изолационна пяна, инжектирана между две структурни плоскости, поради което СИП понякога са наричани "сандвич" панели. Твърдата синтетична пяна осигурява високи изолационни качества, докато двете структурни плоскости осигуряват цялостната устойчивост, якост и стабилност на системата. Най-често като структурни плоскости се използват OSB (oriented strand board) или FCB (fiber cement board), а пяната е EPS (expanded polystyrene), XPS (extruded polystyrene), PUR (polyurethane) или PIR (polyisocyanurate).

http://www.ka6tata.com/energiina-efekti ... rticle/722

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=e9ToVEHxGjI[/youtube]
8180 - майстор
8180 написа:
BLUEPUPIL написа:
От уважение към четящите форума.
Не е лошо да уважаваш четящите, но по-убедителен щеше да бъдеш, ако беше погледнал следващите две "важни" теми в настоящия раздел, (заедно с Правилата).
Вярно, там използват и др. наименования, но е отворен въпрос кое е по-вярното.
Аз все си мисля, че "термоизолационен оставащ кофраж" е най-близко и ясно - нито са панели, нито съдържат някаква особена структура - отделни системни елементи от структурата на стената.
BLUEPUPIL,
Дължа извинения - за панелите!
Като гледам поста на Тани, явно за друга система говорите.
Да - "сандвич панелите" ОТГОВАРЯТ на описаното от теб в повечето случаи.
За съжаление не са много популярни във Форума, дори с "купешки" наименования. Възможно заради практиките на БГ производителите.
Сори,
Здравей BLUEPUPIL,

От скоро следя форума и ми направи впечатление мението, тъй като съм се ориентирал именно към такъв тип строеж. Имаш ли информация за фирми, които могат да изпълнят качествено такъв тип проекти?
BLUEPUPIL - майстор
sve77 написа:
Здравей BLUEPUPIL,

Имаш ли информация за фирми, които могат да изпълнят качествено такъв тип проекти?
След бърз преглед на вносителите на Стуктурно Изолационни Панели (СИП)съм малко разочарован. Тъй като ,има компрометиране на основната идея на СИП ,а именно поемане частично или напълно на вертикалните и хоризонталните товари .Това което се предлага са СИП ,които се монтират към носещата конструкция без да имат носещи функций .А те, както е видно от снимката по-долу, могат да имат значителна носимоспособност. Затова ще се въздържа от препоръка в рамките на българския пазар.

Прикачен файл

1.png
vsterev - специалист
penyo написа:
Къща 120 м2 РЗП:
1. Изграждане на основите 85 м2 - 11 000 лв.
2. Проект, изработка и монтаж на къщата - 48 000 лв.
3. Довършителни работи - БДС - 15 000 лв.
Общо: 74 000 лв.


Гараж 30 м2:
1. Изграждане на основите - 2 000 лв.
2. Проект, изработка и монтаж - 9 000 лв.
3. Довършителни работи - 1000 лв.
Общо: 12 000 лв.
Интересно тази къща в момента се продава от Мирела за 85 000 Е. Къщата не е лоша, само не ми е ясно защо е написано, че е монолитна ?
stivemaster - майстор
Цената от разбивката е пазарна за София (за страната е 20-30% по ниска в момента) а тази която даваш като пример е тази на която Мирела я ПРЕДЛАГАТ, а не ПРОДАВАТ щото би трябвало да включва и елитен парцел в таз цифра,защото не включва основи нали ?
gechev - специалист
Как са в противопожарно отношение? Дърво и стиропор = Бенгалски огън.
thinkpad - майстор
В картонена къща не бих искал да живея. Тия сглобяеми къщички, които често изпълненията им са със съмнително качество, не бих ги използвал за живеене. Имам позната, макар и не много близка, която е поръчала такава къщичка и е казала, че всичко започнало да се пука и повдига на втората година и трябвало да се прави основен ремонт. Не знам и до колко са стабилни основите, но лично аз бих разчитал на бетон. Не искам при по-силен вятър или дъжд къщата ми да се мести от мястото си.
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 31

Тема "Плюсове и минуси на къща построена чрез сухо строителство?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: