• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 31
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.

Бихте ли живяли в "сглобяема къща"

Анкетата завърши на пет окт 27, 2006 9:58 am

80%
да
16
20%
не
4
Няма гласове
още не съм решил, все още проучвам

Общо гласове: 20

vipltd - специалист
Откъде тази злоба,че на един дъх изписахте толкова дълго изречение .
Аз например с удоволствие чета Вашите мнения за дърворезба,тиково дърво,като само си извличам полезното за мене.
Sharkolia - специалист
vipltd написа:
Откъде тази злоба,че на един дъх изписахте толкова дълго изречение .
Аз например с удоволствие чета Вашите мнения за дърворезба,тиково дърво,като само си извличам полезното за мене.
А аз с удоволствие трябва да си извлека 2-3 оферти в евро и цената на кило желязо в фирмата ти ли ?
Разбирам те ,правиш си реклама на къщите ,нищо лошо ала когато залетят плюнко и гной по останалите методи строителство нещата вече придобиват друг характер.


п.п И на тебе ще ти кажа,както казах и на един друг ЧЛЕН тук (виждам ,че си си направил труда да ми провериш мненията) ,че форумът не е относно езикознание ,пунктоация и правопис.
stivemaster - майстор
Аз също мисля че представянето на различни методи да строителство е много по добра идея отколкото едностранчивото откъм технологична гледна точка което виждаме дотук.
Само да има кой да се осмели да ги покаже че ще го нападнат и него сигурно особено ако е неособено популярна технология.
Fitibaldi - специалист
Ние 2011 построихме нашата вила на принципа на сухото строителство. За сега съм изключително доволен.
Мога да вметна, че направихме добре като на покрива също сложихме панели с изолация, а над панелите не сложихме битум, а едни панели тип сандвич, които са ламарина-пяна-ламарина с гумирано покритие.
Така при дъжд в къщата не се чува нищо. И при лятното слънце не се усеща жегата вътре. Също ви препоръчвам да не слагате равен таван, а да оставите покрива на къщата за таван. така се получава много голям вътрешен обем вътре и дори с по-малка площ (както е нашата) се постига простор и проветливост.
Моите съвети са за лятна вила, така че може да объркам някого, който иска да я ползва целогодишно.
Сега сложихме едни конвектори и за 15 мин правят баня в цялата къща. тя е 27 квадрата с височина 3.30 вътре.
Здравейте на всички форумци. Наскоро подписахме договор с фирма за строеж на сглобяема къща от 112кв. Това, което ме притеснява е високата цена, която определиха. Става въпрос за 1 ет. с 3 спални, 1 дневен тракт, 2 бани с тоалетни, килер, котелно и веранда. Проекта, фундамента, самата къща до ключ, ВиК, ел. инсталация и септична яма, пътеки около къщата. Общата сума е 101 хил.лв. това идва 1000лв. на квадрат и според мен си е доста голяма сума. От нас се иска да си закупим теракот, фаянс и санитария. Да си платим фирма за стр. надзор и да си направим оградата. Ако някой има преки наблюдения в реално време, моля да сподели, за да мога да се орентирам реална ли е тази цена. Фирмата е доста стабилна и коректна, работят прецизно и с възможно най качествените материали, още повече, че къщата ще бъде за постоянно обитаване.
Fitibaldi - специалист
според мен цената е добра.
на нас най-ниската оферта, която ни дадоха за 54 квадрата къща + 12 квадрата веранда (т.е. само покрив има там и 4 колони) беше 30к лв.
обаче не включваше, защото имахме готови или искахме сами да си избираме, слагаме или купуваме:
* фундамент
* септични ями
* дограма
* врати
* санитария
* подови настилки

реално за тази цена получихме панелите + монтаж на място. отделно,ч е и транспорта си беше за наша сметка, защото не беше в БГ, нищо че беше на 300 км от София, а те предлагат и до Варна безплатна доставка.
Сега ще си правя проучване, дали тази цена е реална. Много ми се иска да успеем да покрием сумата, защото смятам, че къщата ще стане много хубава. Фирмата е много сериозна, още повече че имат респект от съпруга ми, който е техен фирмен клиент. Мисля, че са понадули цената защото са калкулирали доста скъпи материали + 20% ДДС и цифрата става плашеща. Ако някой знае колко % печалба си слагат много ще ме улесни, така ще мога да си дам сметка за реалната цена на къщата. Ако някой се интересува ще конкретизирам цени от офертата, която ни направиха. Живот и здраве, по нататък ще пиша и как върви строежа. Сега на парцела има много сняг / в Родопите до Пловдив/ и е невъзможно да се прави каквото и да било. Смятаме април месец да се започне. ПОЗДРАВИ
Sharkolia - специалист
На мене пък 100 хилки и нагоре ми се виждат много за тази къща. Естествено качеството на материалите и качеството на изработка обуславя високи цени.
Според мене е глупаво да търсиш ,колко процента си слага печалба дадена фирма.Колкото майстори ,толкова мнения ,толкова и цени. Само ще се забатачиш сама в сметки ще търсиш отговорност защо фирмата ти иска 5-на цена за един да речем силикон ,като ти си го видяла същия в магазина на многократно по-ниска цена.
К А Я - специалист
stivemaster написа:
Аз също мисля че представянето на различни методи да строителство е много по добра идея ...
Ето един вариант на основи, за който казват, че е по-евтин от аналогичен изпълнен по конвекционален начин.
Това е немският вариант, но съм срещал и финландски и шведски такива .Някъде по форумите срещах преведен материал за сглобяема къща с такъв фундамент.

Прикачен файл

vergleich-konstruktion-futura.gif
vergleich-konstruktion-futura.gif (17.94 KиБ) Видяна 6186 пъти
valioboy - специалист
Neviana и на мен ми се вижда доста висока цената,но трябва да си сметнеш всичко по-отделно(кое колко квадрата)+труд и да видиш колко остават за цена на къщата.Ориантировачно,аз купих къща преди 2 месеца,на 7км от Пловдив(на общинска земя)-80кв.-сглобяема с дървен скелет за 20хил евро без септ.яма на гипс картон,настилки,готова баня.
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 31

Тема "Плюсове и минуси на къща построена чрез сухо строителство?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: