• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте,

Имам интерес към една селска къща, която се продава на нелоша цена. Плочите са бетонови, а стените - тухлени. Първият етаж е напълно завършен и обзаведен, а вторият е на груб строеж, като има и трета бетонова плоча за таванско помещение. Покривът имаше лек теч, когато бях на оглед преди няколко дни.

Знам, че не мога да купя имот по коментари от интернет форум :), но ще съм благодарен, ако някой по-разбиращ даде акъл как му изглеждат вторият етаж и покривът. Структурно добре ли са и ще могат ли да се превърнат във функционални помещения по-нататък?

Видео:
https://we.tl/t-j3maq34Flf
https://vimeo.com/user154082514

Благодаря ви много!
Последна промяна от kaladin на ср окт 13, 2021 9:32 pm, променено общо 1 път.
iliya_i - майстор
Не знам защо снимаш само тухли. Някоя бетонна колона или града нямаше ли за снимане?

3 плочи казваш, лежащи върху тухли четворки :?
gnt69 - майстор
Е то като няма какво да снима.
Според мен тая не е твоята, бягай надалече. :partyman:
radius - майстор
Аз тая уйовина не я ща - или иска рег-ия, или да ми инсталне вимео, ай мерси :axe:
Благодаря за отговорите, и аз мисля, че не е моята. Иначе долният етаж е доста добре.
schuldiner - майстор
Ма то зависи от локейшъна. И аз живея в триетажна къща без колони, обаче на перфектното място, ако и да е свлачище. Теренът е безценен. Ако местоположението те устройва, къщата не е толкова важна.
zz_stefanov - майстор
чет окт 14, 2021 12:46 amschuldiner написа:
Ма то зависи от локейшъна. И аз живея в триетажна къща без колони, обаче на перфектното място, ако и да е свлачище. Теренът е безценен. Ако местоположението те устройва, къщата не е толкова важна.
Това със свлачището е голяма работа. Безценна локация. Ама твоята нали е гъвкава, няма колони....
Аз знам поне два района дето си ходеха на гости комшиите директно с къщите :-D
schuldiner - майстор
На мен за рисковете няма нужда да обясняваш. Казвам, че Пазарът не се вълнува какво има под земята и какви домати можеш да изкараш на парцела, а колко време отнема да стигнеш до работа, училище, болница... Добър парцел с евтина къща /моят случай/ е за предпочитане пред луксозна къща на смотано място.
Пеш - специалист
пет окт 15, 2021 8:08 amschuldiner написа:
На мен за рисковете няма нужда да обясняваш. Казвам, че Пазарът не се вълнува какво има под земята и какви домати можеш да изкараш на парцела, а колко време отнема да стигнеш до работа, училище, болница... Добър парцел с евтина къща /моят случай/ е за предпочитане пред луксозна къща на смотано място.
Подкрепят, локацията е една от най-важните неща. Дето се вика къща се бута и се прави на ново... локацията, не може да промениш.
kabakumcho - специалист
пет окт 15, 2021 8:08 amschuldiner написа:
... Добър парцел с евтина къща /моят случай/ е за предпочитане пред луксозна къща на смотано място...
Както казваше един познат: "По-добре скромна къща в баровски квартал отколкото дворец в средата на махлата" :-D
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за състоянието на селска къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: