Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
loramum - помощник
Здравейте майстори и майсторки, както и немайстори(рки) в строителството (такива като мен)! Много са ми интересни дискусиите относно ремонтите, преустройствата и т.н., и отдавна влизам тук, но до сега не съм ви питала нищо конкретно. Със съпруга ми решихме да живеем на село. Едно селце на 3 км от Ловеч, да сменим панелката с къща. Децата ще могат да дишат свеж въздух и да играят на воля. Купихме си къща, а сега се чудим от къде да я почнем с ремонтите, защото парите са ни ограничени (поне докато продадем панелката и върнем ипотеката, после ще остане някой лев да довършим). Идеята ни е да направим първия етаж - една спалня и обща кухня със хол, плюс коридор и баня с тоалетна. Втория етаж по- късно ще го направим. Ще прикача снимки - от тях се вижда, че първия и втория етаж са големи помещения, в които трябва да обособят стаите. Дайте идеи с разположението. Ще има ремонт и по покрива, защото е малко увиснал. Ясно е, че ще се сменя дограмата.Също има една постройка около 100 м2 в двора, която се чудим дали да бутнем.
Има два големи минуса, които няма как да се избегнат. Строено е много ниско - първи етаж 2,25 м в най ниската част (защото е под наклон), а втория е 2,35 м или 2,45 м (забравих точно).Вторият голям минус според мен е, че на комшията постройките за животните са точно до нашата къща и се разнася воня.
Дайте ми идеи как зрително да увеличим височината на помещенията.
Ще съм много благодарна на всички, които споделят мнения!
Сега ще се опитам да прикача снимки.

Прикачен файл

429_2.jpg
429_2.jpg (76.3 KиБ) Видяна 6066 пъти

Прикачен файл

429_9.jpg
429_9.jpg (50.92 KиБ) Видяна 6066 пъти

Прикачен файл

429_11.jpg
429_11.jpg (39.38 KиБ) Видяна 6066 пъти

Прикачен файл

429_15.jpg
429_15.jpg (47.36 KиБ) Видяна 6066 пъти

Прикачен файл

429_3.jpg
429_3.jpg (113.22 KиБ) Видяна 6066 пъти
Master_Kenobi - V.I.P.
Честито! :)
Дайте идеи с разположението
Това обаче няма как да стане без размери или чертежче.
Стефан - майстор
Аз бих предложил да помислите за следния вариант, без чертеж, с размери по Ваше желание. На първия етаж да има отделно баня и тоалетна, кухненски бокс, и хол. На втория етаж да са разположени спалните, с обща тоалетна. Това само като идея за размисъл. Вие си решавате.

Иначе, къщата ми се вижда добра.
LZ - специалист
Ъъъ, благородно завиждам
PIP - майстор
Както мастера вече спомена без план е трудно за конкретни мнения. С тая височина аз лично бих обмислил премахване на гредореда на места стига да не ви притеснява губенето на някой м2. Може да стане много интересно и според мен имате късмет, че не е плоча, а градоред, което ви дава много повече свобода.
pipbel - майстор
Честито и от мене.
Разпределението вътре - най-добре ще си го направите сами ,понеже си знаете нуждите и вкусовете.
За тавана към покрива се консултирайте със специалист - да види на място и да каже как да се укрепи, ако трябва да се сменят трегерите...
Относно топлоизолацията - изглежда типична гредоредна къща, тоест без СБ елементи и термомостове. Фасадата ми се струва запазена.
В случая за мене е най-подходяща вътрешна ТИ с 5-ца фибран на всички външни стени и сте готови.
И да не забравите да изолирате тавана след като го ремонтирате.
Justy - майстор
Добре дошла и Честито. Първото впечатление е за добро общо състояние. Както сама казваш - първо покрива - без компромиси. Това ще ви спести неприятности по нататък. Успех :)
loramum - помощник
PIP написа:
Както мастера вече спомена без план е трудно за конкретни мнения. С тая височина аз лично бих обмислил премахване на гредореда на места стига да не ви притеснява губенето на някой м2. Може да стане много интересно и според мен имате късмет, че не е плоча, а градоред, което ви дава много повече свобода.
Имаш в предвид тавана на втория етаж, нали? Това ме заинтригува. Как може да стане това?
Ще дам размери, след като отидем пак до къщата да измерим. За сега мога да кажа, че първия етаж е около 86м2 по нотариален акт, около 6 м е ширината .Тъй като къщата е правоъгълна, дължината излиза да е 14 м, но не съм сигурна. Относно банята и тоалетната - на втория етаж има едно боксче в дъното (вижда се на снимката), в което има оставен отдушник и там мислим да направим банята и тоалетната. Тъй като ще се прекарват тръби нагоре, смятаме банята и тоалетната на първия етаж да е точно отдолу - в долния ляв ъгъл, точно до стълбите. Така ще може да използваме един бойлер.
loramum - помощник
pipbel написа:
Честито и от мене.
Разпределението вътре - най-добре ще си го направите сами ,понеже си знаете нуждите и вкусовете.
За тавана към покрива се консултирайте със специалист - да види на място и да каже как да се укрепи, ако трябва да се сменят трегерите...
Относно топлоизолацията - изглежда типична гредоредна къща, тоест без СБ елементи и термомостове. Фасадата ми се струва запазена.
В случая за мене е най-подходяща вътрешна ТИ с 5-ца фибран на всички външни стени и сте готови.
И да не забравите да изолирате тавана след като го ремонтирате.
А за изолация на пода - предполагам пак фибран. Вижда се, че в момента е мозайка, ако сложим фибран и отгоре ламинат дали ще държи достатъчно топло? Имам едно момиченце, бръмбарче на 5 месеца, което ще започне да лази и сяда по пода...
loramum - помощник
Justy написа:
Добре дошла и Честито. Първото впечатление е за добро общо състояние. Както сама казваш - първо покрива - без компромиси. Това ще ви спести неприятности по нататък. Успех :)
Благодаря! А може ли да направим първо първия етаж, за да се нанесем, после покрива и тогава втори етаж?

Тема "Купихме си къща, а сега ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: