Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
ronik - специалист
По селата обикновено е така - вторите етажи си стоят необитаеми, а първите се позват за всичко. Кой ще ти катери стълби за едно спане :).
loramum написа:
на втория етаж ще са по-скоро детски стаи - две, ще преценим дали ще остане място и за една спалня, или за нещо като антре-хол в което ще се влиза от стълбите на първия етаж.
Което ме кара да мисля, че вече сте си решили подреждането :lol: . Кажи тогава вашия вариант, може и с чертеж и колегите ще бъдат улеснени в предложенията.
PIP - майстор
Master_Kenobi написа:
Не знам колегата PIP как така с лекота ви дава съвети да махате гредоред на построена къща, но имайте предвид, че ще влезете в приклчение с неясен край, голям, дори непредвидим бюджет и с възможни поражения по покрива и конструкцията. Все пак гредореда е част от констуркцията на покрива и сградата, и дори и частичното му демонтиране е рисковано според мен.
'Колега', става дума за идея за цялостно разположение и разпределяне на помещенията. Дори и на дете му е ясно, че не може току така да се премахват носещи елементи без да се вземат мерки, но човек трябва да е наясно какво иска да постигне като крайна цел, за да знае какво трябва да се направи. А направата не е проблем.
Master_Kenobi - V.I.P.
PIP написа:
С тая височина аз лично бих обмислил премахване на гредореда на места.
Според мен, става въпрос за демонтаж на част от конструкцята при реализацията на тая "идея за цялостно разположение и разпределяне на помещенията". Ако не е така, обясни как имаш предвид да се изпълни това.
PIP - майстор
Master_Kenobi написа:
PIP написа:
С тая височина аз лично бих обмислил премахване на гредореда на места.
Според мен, става въпрос за демонтаж на част от конструкцята при реализацията на тая "идея за цялостно разположение и разпределяне на помещенията". Ако не е така, обясни как имаш предвид да се изпълни това.
Аз имам втора сграда в имота си с първи етаж с височина 2.15м и за мен е крайно неуютно за обитаване при подобна височина. За щастие не се ползва за живеене. Така че, ако аз бях в ситуацията на питащата задължително щях да 'отворя' поне над всекидневната. А как ще се изпълни зависи от конкретната ситуация. Какъв ти е проблема не мога да разбера?
housedoktor - майстор
Тръпки ме побиват от това "премахване на гредореда"....... :?
Master_Kenobi - V.I.P.
housedoktor написа:
Тръпки ме побиват от това "премахване на гредореда"....... :?
Мда! И мен. Тва ми е проблемът, РІР. Всъщност, нямам проблем аз в случая...
loramum - помощник
PIP написа:
Master_Kenobi написа:
PIP написа:
С тая височина аз лично бих обмислил премахване на гредореда на места.
Според мен, става въпрос за демонтаж на част от конструкцята при реализацията на тая "идея за цялостно разположение и разпределяне на помещенията". Ако не е така, обясни как имаш предвид да се изпълни това.
Аз имам втора сграда в имота си с първи етаж с височина 2.15м и за мен е крайно неуютно за обитаване при подобна височина. За щастие не се ползва за живеене. Така че, ако аз бях в ситуацията на питащата задължително щях да 'отворя' поне над всекидневната. А как ще се изпълни зависи от конкретната ситуация. Какъв ти е проблема не мога да разбера?
Ако решим да "отворим над всекидневната", това ще означава да режем плочата, защото всекидневната ще е на първия етаж, а тавана е плоча, а не гредоред. Без да съм специалист това ме кара да се замисля, защото при тази ситуация всекидневната се пада някъде в средата на къщата и ако направим над нея дупка на втория етаж ще трябва да си оставим нещо като "мостче"над всекидневната, за да минаваме от едната страна на втория етаж в другата. Незнам дали ще е удачно да се реже плочата, защото и стълбище ще изграждаме, и при него ще отрежем плочата отгоре, за да го разширим. Мисля си, ако разширим повече дупката за стълбището, ще остане малко празно пространство над кухнята , което ще е по-високо, но височината ще стане към 4,50м. Ще е трудно за отопление зимата според мен. Имайте в предвид, че тук в провинцията заплатите ни не са като в София, нищо че например този месец тока ми е 374,92 лв. Ще се опитам по-късно да направя чертежче, за да окажа какъв замисъл имаме за помещенията. Наистина 2,25 си е ниско. Все едно е строена за джуджета тази къща...Предполагам, че никой няма да си удря главата, но все пак..
Относно височината на помещенията, възможно ли е зрително да изглеждат по-високи таваните ако направим нещо такова, само в краищата на всекидневната. Колко см сваля надолу таван от гипокартон в този вид?

Прикачен файл

kor1.jpg
kor1.jpg (25.16 KиБ) Видяна 3368 пъти
Master_Kenobi - V.I.P.
Не, при 2,25 м. колко да го свалите тоя таван? :? Ще си опирате главите в него... Бяла боя, както каза Админа. Аз за друго не се сещам.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Първо си изяснете какво имате!
Например какво има под първи етаж?
Колко е дебело това с мозайката?
Защо са тези греди под бетонната плоча?
Защо тръгвате със смяна на дограма?
Ползвали ли сте бойлер?
Matchless - специалист
Аз като гледам снимките си мисля, че къщата е меко казано здраво и добре построена.Бетонната плоча е с едни трегери дето и архитекта на бункера на хитлер би им завидял и ме съмнява да са декоративни.Гредореда на втория етаж също е било много добро решение по много причини.Аз не бих го махнал защото най вероятно ще се получи домино ефект.Обикновенно се пуска гредореда,след това напречно на него централната носеща греда върху която се изправя пъпа на покрива.С други думи по добре си го избий от главата,но ако настояваш извикай майстор намясто да огледа и да каже,оттук само разчитаме на интуиция и статистика.Моето предложение е да затвориш междината между гредите с нещо(гипскартон,фибран или направо шпакловка с мрежа),да обработиш гредите(рендосваш,шкуриш,лакирваш) и да ги оставиш като декорация.Виждал съм много такива къщи и лично на мен ми харесва,дори някой клиенти са ме карали на прав таван да слагам декоративни дъски имитация.

Тема "Купихме си къща, а сега ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: