Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Tosheva - помощник
Здравейте Чета във форума за ремонти пристроявания и незнам аз защо имам толкова проблеми. Имам стара къща с открита тераса отпед - която е само покрита и аз поисках разрешение от общината да я затворя.ОТ там ми искат свидетелство за търпимос и инвестиционен план и , ако го напрвя без разрешение подлежало на събаряне.Как да постъпя даго направя и да чакам да го бутнат или да тръгна да търся всички докъменти и за товаи колко време ще ми отхеме ходенето по всички канцелари и чиновници.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Всъщност какво точно искаш като резултат?
Tosheva - помощник
Искам место тераса да стане стая или нещо като предверие.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ами прочети закона за видовете сгради, достроявания, ремонти и тн. Изясни си как се прави масивна, ,временна постройка. Изясни си желанията и ги формулирай така, че да влезеш в най-малко разходи.
Защото ако просто и тихо остъклиш това което имаш, нямаш проблеми. ако просто направиш парапет нямаш проблеми. Акпо просто уплътниш парапета, нямаш проблеми...
Разбираш ли ме?
докера - специалист
Щом вече е поискала разрешение от общината - може да си има проблеми . Освен ако не е било писмено , а само е попитала , де :wink: Има вероятност да проверят на място . А ако къщата е с лице на улица и терасата е издадена над улицата /както на доста стари къщи - поне във Варна / - пак лошо - на някой отговорен "другар" може да му направи впечатление :wink:
А по закон май за всяко преустройство трябва да се иска разрешение - дори за промяна в ел.инсталацията , а и се изискват точно същите документи и се плащат такси и прочие , за което е и общо взето цялата галимация , защото никой не проверява след това изпълнението :wink:

Така че - колегата го е казал точно :wink:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не знам. Госпожата, струва ми се, бърка понятията. Ако каже какво точно е поискала и какво точно са и изискали като документация.... Защото сега имам впечатление, че съществуващата и собственост не е изрядна документално. Отделно увереността ми, че не е обяснила подходящо какво иска.
Tosheva - помощник
Е аз първо питах само техника който е на общината обясмих какво искам да направя с терасата и бях препратена пи архитекта,тои пойска молба и така се стигна дотук.Сега искат заснемане и инветиционен план което като поразпитах е доста скъпо за нен.А терасата е голяма 6/5м за остъкляване затова искам от едната стра на да ена тухлена стена,от запад при нас много духа.Е това е.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Свидетелство за търпимост юсе издава на заварени незаконни сгради.
Инвестиционен план.. няма. Има инвестиционен проект, което струва ми се вас няма как да ви касае.
Постарах се, но вие не се напъвате ни най-малко да вникнете кое всъщност ви прави проблема.
sasho 28 - специалист
n_a написа:
Ами прочети закона за видовете сгради, достроявания, ремонти и тн. Изясни си как се прави масивна, ,временна постройка. Изясни си желанията и ги формулирай така, че да влезеш в най-малко разходи.
Защото ако просто и тихо остъклиш това което имаш, нямаш проблеми. ако просто направиш парапет нямаш проблеми. Акпо просто уплътниш парапета, нямаш проблеми...
Разбираш ли ме?
И лека полека-блок :cool:

Тема "Как да постъпя" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: