• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 21
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
fill - специалист
kuuuuuul написа:
Вярно че не е най доброто,ама само това се включваше в бюджета :sad: Тъй като ми е за първи път всякакви съвети са добре дошли,особено захващането за стената при 10см изилация и тухла четворка. :?
Поздравления за труда,колега.Дай снимка на проблема,може да се намери решение.
martobas - специалист
kuuuuuul написа:
Тъй като ми е за първи път всякакви съвети са добре дошли,особено захващането за стената при 10см изилация и тухла четворка.
Тухлата не е проблем, има много начини за захващане, но тези 10 см изолация.... :?
Варианта е да отрежеш ръкохватка 10 см, която да набиеш в изолацията, докато опре в тухлата. Използвай за закрепване на фланеца течен дюбел, разрови се из нета и виж предимствата му.
http://napravisam.net/?p=5268.
Когато пробиваш тухлата, ако е с перфоратор, не използвай удар, защото ще начупиш тухлата. Това е хубавото при теб, че чупката на терасата ти е овална и е малка.

п.п. Парапета и метален да беше, пак щеше да играе.
kuuuuuul - майстор
Изолацията ми е сайдинг с 10см каменна вата по назад има снимки ще трябва да го разглобявам и как ще оцеля дупката после :? .Парапета няма да е заоблен защото ми казаха че като се огъва се напуквало покритието :? показаха ми такива дефектни и за това реших да не влизам в този филм и да бъде с чупки.За дюбела с това лепило http://siko.bg/momentno-lepilo-total-fi ... nikom.html да ли ще е подходящо. :?

Прикачен файл

parapet.JPG
parapet.JPG (30.24 KиБ) Видяна 3036 пъти
martobas - специалист
kuuuuuul написа:
За дюбела с това лепило http://siko.bg/momentno-lepilo-total-fi ... nikom.html да ли ще е подходящо.
Не! Течния дюбел е на друг принцип. Прочети линка, който ти пратих и по-точно "Монтиране с инжекционен разтвор...". Относно дупката в сайдинга, има инструменти в по-големите магазини за тази цел, с които няма да се налага да го разглобяваш, освен това там може да те посъветват и за течния дюбел.
nv952 - майстор
=D> :supz: Кухнята сам ли си я прави? :)
fill - специалист
Колега,течния дюбел или химически анкер е двукомпонентна инжекционна система.Каквато и марка да намериш,ще ти трябва и пистолет,което за едно анкериране не си плаща инвестицията.Вариант е да потърсиш фирма дето монтира алуминиеви парапети,те обезателно имат такова лепило.Всъщност анкерите за парапета дето се вижда на снимката се монтират по този начин.Ти как си ги монтирал.
kuuuuuul - майстор
nv952 написа:
=D> :supz: Кухнята сам ли си я прави? :)
Кухнята е от готова кухня + допълнителни шкафове и вратички (за миалната).Барчето е от горен шкаф,а плотовете допълнително за да са цели и по дебели.
Анкерите за парапета са навити в/у шпилки заварени на планки предварително положени в бетона,но на горната тераса няма такива и там ще си е с анкерите,за целта са ми дали двукомпонентно лепило в кутии,да ли ще ми трябва пистолет за него и колко бързо стяга?
Чичо Гугал намира само това http://www.abra-marmi.com/katalog/chemia/ но моето точно го няма :?

Прикачен файл

103_0900.JPG
103_0900.JPG (99.88 KиБ) Видяна 2945 пъти

Прикачен файл

103_0899.JPG
103_0899.JPG (94.55 KиБ) Видяна 2945 пъти
fill - специалист
Това също е двукомпонентна смола.Подобна е на авто кит.Смесва се по същия начин.Вземи една употребена опаковка от силикон,изтърбуши и буталото,забъркай сместа с малко по малко втвърдител и с шпаклата напълни цилиндъра.Добавяш буталото и имаш инжекционна система...Трябва да работиш при температури около нулата,това е.И почисти добре от прах.Успех.

ПП.Ако все пак имаш нужда от пистолет за някоя от петте системи съм готов да ти услужа.
kuuuuuul - майстор
Благодаря за предложението :partyman: ,но за сега парапета е отложен за на пролет.Вътре има много дреболии за довършване.
martobas - специалист
kuuuuuul написа:
Анкерите за парапета са навити в/у шпилки заварени на планки предварително положени в бетона,но на горната тераса няма такива и там ще си е с анкерите...
Не можеш ли да прекараш една шпилка и през тухлите. Отвътре да разкъртиш мазилката и да сложиш една планка с гайка и да замажеш? В дупката пак можеш да сложиш от течния дюбел.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 21

Тема "Ето до къде стигнах за 21 години" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: