• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
slivnalia - напреднал
Привет живея в двуетажна къща като етажите се делят от гредоред.В една от стаиде гредореда провисна и съм решил да не оставям нещата така.Въпрост ми към знаещите и можещи е ,да подменя гредите с нови ,предложиха ми вариян с някаква ламарина ,поставена върху Т -образни метални профили и отгоре скари и замазка.Идеята ми е да не отливам плоча за да не товаря излишно къшата която е на половин век.Приемам всякакви съвети и идей и разчитам на вашите професионални съвети.Поздрави и бъдете здрави :yawinkle:
Chefo77 - майстор
Според мен гредоред най-добре се подменя с ... гредоред. Отдолу затваряш с картон, отгоре - с ОСБ плоскости или шперплат, по средата стиропор или вата.
zandana - напреднал
Обикновенно носещите греди не поддават.Проблема е в дюшамето.
slivnalia - напреднал
Chefo77 написа:
Според мен гредоред най-добре се подменя с ... гредоред. Отдолу затваряш с картон, отгоре - с ОСБ плоскости или шперплат, по средата стиропор или вата.

Благодаря за отговора,бъди здрав :yawinkle:
rendo - специалист
Бетонена плоча със скрити трегери на местата на старите греди и засечки в стените.
Подмяна на гредите с метални лайзени двойно "Т" -отгоре ламарина -1,5 до 3 мм дребен рифел - отгоре тънка армирана замазка.
Подмяна на гредите с нови - ВНИМАТЕЛНО ПОДБРАНИ ! - тези които продават по складовете обикновенно са с изтеглена смола и не са по добри от сегашните ти.

3-те варианта са от горе на долу от най-добър съответно и най-скъп надолу към алтернативни по евтини варианти.
Caxo - специалист
Нямали някаква възможност за метални профили през 50-60 см. и отгоре дюшеме? Евентуално може да се използва и сегашното ако е в добро състояние.
rendo - специалист
Не - сменят се гредите със железни/стоманобетонни/дървени - на същите места на които са били старите - няма такива - през 50-60-70 къде ти дойде - на старите места и това е .
Старото дюшеме е мъртвец - дори и да не е не можеш да го изкараш живо

Друго яче казано - това е от нещата дето не можеш да на*беш дявола - плащаш като поп :axe:
slivnalia - напреднал
rendo написа:
Бетонена плоча със скрити трегери на местата на старите греди и засечки в стените.
Подмяна на гредите с метални лайзени двойно "Т" -отгоре ламарина -1,5 до 3 мм дребен рифел - отгоре тънка армирана замазка.
Подмяна на гредите с нови - ВНИМАТЕЛНО ПОДБРАНИ ! - тези които продават по складовете обикновенно са с изтеглена смола и не са по добри от сегашните ти.

3-те варианта са от горе на долу от най-добър съответно и най-скъп надолу към алтернативни по евтини варианти.
Благодаря ,вариант едно ми бе предложен от една фирма,не търся евтин вариант,единственото което ме притеснява е да не товаря основите на къщата с килограмите на бетона,да не стане сакатлък,все пак е строена преди 50 години и незнам дали е предвидена такава тежест :wink:
mitron - специалист
Здравей ако не е тайна колко пари ти иска тази фирма за това удоволствие
slivnalia - напреднал
mitron написа:
Здравей ако не е тайна колко пари ти иска тази фирма за това удоволствие
Около 1200 лева с материалите ,майсторлъка и т.н.т
  • 1
  • 2

Тема "Подмяна на гредоред ,с какво?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: