• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Sphinx - специалист
Колебая се ако си позволя да купя стара къща дали ще имам средства сле това да я ремонтирам.

По-конкретно къщите, на които съм се спрял са на 25-35 и около 100кв.м.

Имам желанието къщата да я ремонтирам изцяло - ВиК инсталации, ел. инсталации, покрив, външна изолация, дограма, като на едната от страните да има френски прозорци, камина с горивна камера и въздуховоди(около 3000-4000лв до колкото знам).

Общо взето всичко да се направи и то качествено до ключ. Предполагам, че има хора тук във форума, които това работят и ще могат да ме ориентират за сума и евентуално за време(едно лято мисля, че ще е възможно).

Благодаря предварително за отговорите!
torbalan - Дървен философ
всичко, качествено и до ключ
за къща стотина квадрата....

ми между 50 и 100 хил. лева, ако не се увличаш с прекалено скъпи материали...

по пера

покрив - десетина хиляди
изолация и мазилка от вън - около десетина хиляди
дограма вън и вътре - пак десетина хиляди
подови покрития - минимум 20 кинта на кв. метър (тук става дума за евтин ламинат), ако иска дюшаме - отиваш над 30 - 40
баня - минимум хилядарка...
вътрешни стени, тавани - под десетина лева на квадрат надали ще падне...
кухня с уреди - три до пет хиляди лева, ако не се увличаш...

сигурно съм пропуснал много неща, но...
jekasus - майстор
torbalan написа:
всичко, качествено и до ключ
за къща стотина квадрата....

ми между 50 и 100 хил. лева, ако не се увличаш с прекалено скъпи материали...

по пера

покрив - десетина хиляди
изолация и мазилка от вън - около десетина хиляди
дограма вън и вътре - пак десетина хиляди
подови покрития - минимум 20 кинта на кв. метър (тук става дума за евтин ламинат), ако иска дюшаме - отиваш над 30 - 40
баня - минимум хилядарка...
вътрешни стени, тавани - под десетина лева на квадрат надали ще падне...
кухня с уреди - три до пет хиляди лева, ако не се увличаш...

сигурно съм пропуснал много неща, но...
Това цени с ДДС ли е? :lol: :lol: :lol: Кухнята явно от Икеа. :-D http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=382039
Tsilkov - майстор
Макар ,че за еднофамилна къща такова животно като средни цени няма(там всичко си зависи) подкрепям мнението на torbalan като добра ориентировка.Общо взето цената за такъв ремонт е цена на нова къща минус цена на груб строеж.Понякога даже може и да излезне повече ако има някакви проблеми със съществуващата къща.Не схващам jekasus какво смешно видя в поста му?
miros84 - специалист
jekasus написа:
Кухнята явно от Икеа. :-D http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=382039
Като казваш това, не разбирам дали е за ирония или не? Какво е качестово на кухните в Икея? Какво мислите вие?
jekasus - майстор
miros84 написа:
jekasus написа:
Кухнята явно от Икеа. :-D http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=382039
Като казваш това, не разбирам дали е за ирония или не? Какво е качестово на кухните в Икея? Какво мислите вие?
Не знам какво е качество на кухните, но предпочитам някой от Русе да ми дойде на гости за няколко дни за моя сметка, като гледам разлика в цените.
Sphinx - специалист
Tsilkov написа:
Макар ,че за еднофамилна къща такова животно като средни цени няма(там всичко си зависи) подкрепям мнението на torbalan като добра ориентировка.Общо взето цената за такъв ремонт е цена на нова къща минус цена на груб строеж.Понякога даже може и да излезне повече ако има някакви проблеми със съществуващата къща.Не схващам jekasus какво смешно видя в поста му?
А груб строеж на къща 100кв.м е около 30000 eur, нали?
torbalan - Дървен философ
miros84 написа:
jekasus написа:
Кухнята явно от Икеа. :-D http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=382039
Като казваш това, не разбирам дали е за ирония или не? Какво е качестово на кухните в Икея? Какво мислите вие?
и аз не го разбирам...

мебели от икеа до сега съм виждал само в германия и като качество са далеч по-добри от боклуците, дето се предлагат тук...

иначе, ако човек има мерак - може и 40 хил. да остави само в кухнята - който е любопитен сейламор или нещо подобно беше името на магазина...
ArturDent - Почти Безобиден
Разликата между стара и нова къща?
Евентуално ще спестиш парите само за материалите на груб строеж. Парите за труд ще ги дадеш за разрушаването/къртенето по старата. Може би ще си спестиш главоболията и парите по проектирането и ваденето на разрешителни.
Но няма да получиш разпределението на пространството, което искаш. 95% е вероятно да не можеш да гъташ стени, в строежа да са пестени материали, да имаш проблеми с влагата и т.н.
FMaster - специалист
ArturDent написа:
Разликата между стара и ...
=D>
Колегата е прав, зимай само мястото, а строежа от теб ... или разчитай на :weedman: късмет :weedman: да уцелиш точно твойта къща (визия), на хубаво място, строена като хората и на приемлива цена :finga: (нема такова животно). Успех!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Колко би струвал ремонт на стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: