Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
rumeniak - специалист
Колега, я кажи къде етая къща да дойда да я огледаме заедно. Аз днес съм свободен и след това чак по празниците.
vpa - специалист
Имах подобен проблем. Манипулацията която направих е следната. Над кухнята имах тънка циментова замазка - изкъртих я. Изчистих всичко много добре първо със секач, а после с телена четка за дрелка. След това си взех Хидростоп (Аквастоп) на Боро и нанесох един тънък слой с четка за да проникне в порите. Отгоре замазка циментова за да придам лек наклон за изтичане и след това пак от Аквастоп - пак с четка и после на шпакловка (както си е описано на етикета). Нямам проблеми откакто го направих, а преди това направо си течеше през плочата. Вече 5-6години няма проблем даже гипскартона си е бял :-D
karamundi - специалист
къщата е в малашвеция близо до битака и е възможно да пропива отстрани защото има борд
докера - специалист
А отгоре на терасата даден ли е наклон навън или е равна ?
karamundi - специалист
има наклон затова разбивах бетон и после на ново
kuuuuuul - майстор
Казваш тераса,значи ще се ходи отгоре,а на под стиропор не се слага тъй като е мек и е възможно бетона да ти се е напукал ако е поддал,но въпреки това ако хидро изолацията е здрава пак не би трябвало да тече.Намажи бордовете с течната изилация,а от горе какво ще слагаш?
sstambo - специалист
правиш една шпакловка с хидроизолационна шпакловка и си готов,но малко си сгрешил принципно се слага xps,рабица и замазка.
karamundi - специалист
под бетона има арматурна мрежа 6мм. така че не мисля че не здраво мрежата е застъпена 1 м.
sstambo - специалист
тогава вземи шпакловаи сьс хидроизолационна шпакловка отгоре ,самата шпакловка има смоли които запечатват и е еластична ,миналата година правих такава процедура само че е скьпа мисля че дадох 75 лв за една торба 25 кг
karamundi - специалист
ами ако туря гранитогрес тгава май си решавам всички проблеми какво мислиш

Тема "проблем с тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: