Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kabalero - напреднал
Здравейте,интересува ме колко ще ми излезе материала за 100м2 покрив?
pipbel - майстор
Oт......... до........ :?:
Добре дошъл
И приятно четене :-D
laki1968 - специалист
зависи с колко ската е,но греди,дъски,летви,челни дъски-около 50лв. на м2 само за материалите
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
laki1968 написа:
зависи с колко ската е,но греди,дъски,летви,челни дъски-около 50лв. на м2 само за материалите
Зависи от конструкция и материали.
Поредните сандали 42ри номер.
pipbel - майстор
n_a ти остави сандалите, ами кажи какво стана с дупенцата ? (не говоря за "шуменско") :-D
Нещо постничък ми се виждаш днеска.....
kabalero - напреднал
Благодаря за бързите отговори...... :|
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
pipbel, то според настроението. Я чуй последната ми песен.
kabalero - напреднал
bkb,Благодаря за изчерпателния отговор :wink:
Нямам време за сметка, но ми се струва, че са дали малко висока цена на bkb. Не знам как са я дали офертата... за bkb смятам, че е по-изгодно да ти предложат оферта във вид на количествено стойностна сметка, така ще виждаш какво има предвидено като материали и единични цени. Може и да са ти предложили подробна сметка, но се съмнявам.
Разбира се, за всеки покрив е различно, но ми се струва по моите сметки, че е висока цената.
Иначе разлика между 104 и 100 квадратни метра практически няма. Цената е общо взето от този порядък, 10000 лева трябва да ти стигнат, макар и според мен да са необходими по-малко. Казвам за целия покрив - с улуци, обшивки, керемиди и т.н. Има различни нюанси, които могат да променят цената, като например:
1. ще има ли топлоизолация?
2. ще има ли дъсчена обшивка по покрива или ще се редят керемидите директно върху летвите?
3. двойна или единична летвена скара за керемиди?
4. ще има ли хидроизолация?
5. ще има ли капандури или прозорци?
6. използваем ли ще е покрива?
7. и други - като вида на керемидите, дали ще се наложи да се изпълняват пояси и надзиждания и т.н.
laki1968 - специалист
неща да споря ама.....нов покрив струва 100лв. на квадрат с материалите и маисторията, от които около половината са за материали а другата половина за маисторията. е то зависи и от града в софия сигурно масторията е малко по скъпа

Тема "Колко излиза 100кв. покрив?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: