Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
yanislav - напреднал
Греди 14/14 си е добре като избор. Не разбрах защо 8/12 са толкова малко. Може би използва друга схема на покрива, различна от най- разпространената. 5 броя 8/12 никак не ми се връзват обаче, провери пак. Най-добрия вариант е ,като се направи схема на покрива. Така се добива реална представа и се ограничава възможноста за грешка.

Все пак не разбрах, къде ще е този покрив. При планински район натоварването от сняг не е фактор за пренебрегване. Снега може да поднесе големи изненади. Трябва да се отчита и склонноста на дървото с времето да провисва и измята.
kabalero - напреднал
Покрива ще е във Вакарел ,махала Бальовци а за 8/12 гредите не знам защо са толкова малко ...
stenmark - специалист
laki1968 написа:
зависи с колко ската е,но греди,дъски,летви,челни дъски-около 50лв. на м2 само за материалите
Ти нормален ли си?Не му казвай,че за 100кв. материалите са му 5000лв? :lol:
laki1968 - специалист
stenmark написа:
laki1968 написа:
зависи с колко ската е,но греди,дъски,летви,челни дъски-около 50лв. на м2 само за материалите
Ти нормален ли си?Не му казвай,че за 100кв. материалите са му 5000лв? :lol:
е тва е моя покрив които направих миналото лято около100м2 и ми излезе 4000лв. за материали. Ти кат си голем разбирач я кажи колко покриви се напрайл и за колко покриви си купувал греди и керемиди

Прикачен файл

Picture 124.jpg
Picture 124.jpg (99.95 KиБ) Видяна 9070 пъти
PIP - майстор
Съдейки по бройката на гредите, 10/10 най-вероятно са ребрата. Според мен това сечение е много неподходящо за ребра. 8/12 е по-добре, по-голяма разлика в сечението още по-добре.
stenmark - специалист
laki1968 написа:
stenmark написа:
laki1968 написа:
зависи с колко ската е,но греди,дъски,летви,челни дъски-около 50лв. на м2 само за материалите
Ти нормален ли си?Не му казвай,че за 100кв. материалите са му 5000лв? :lol:
е тва е моя покрив които направих миналото лято около100м2 и ми излезе 4000лв. за материали. Ти кат си голем разбирач я кажи колко покриви се напрайл и за колко покриви си купувал греди и керемиди
Два покрива.Много,малко,толкоз.Защо си мислиш че материала във Враца струва колкото навсякаде.Не се обиждай,обаче във Враца стандарта на живот е много нисък.
PIP - майстор
Не е толкова до стандарт, а до избор на материали.
Dansaver - специалист
Ами аз не съм направил нито един покрив до сега, но покривната конструкция на снимката не ми вдъхва доверие.

Цената 45лв е много, но е напълно реална за цялостно изпълнение на покрив, аз затова започнах да си преправям и подобрявам моя самосиндикално.

Относно изпълнение с Брамак на снимката е една прясна къщурка с потъмнените керемиди на Брамак и три прозореца Велукс общо труд и материали около 140лв/м2 . Само да не вземе някои да си смята квадратурата на етажа при смятането на парите, че ще му остане един скат непокрит :lol:

Прикачен файл

DSC00055.JPG
DSC00055.JPG (38.4 KиБ) Видяна 8912 пъти
kabalero - напреднал
Ето една снимка...

Прикачен файл

снимка.jpg
снимка.jpg (128.28 KиБ) Видяна 8811 пъти
stenmark - специалист
PIP написа:
Не е толкова до стандарт, а до избор на материали.
Прав си! Но .......

Тема "Колко излиза 100кв. покрив?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: