Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
elivassileva - напреднал
Аз си взех немски, не по-лоши са от испанските и италианските и са на много добра цена- 220 лв - врата и каса! И съм много доволна!
XS09 - напреднал
Хм... поредния пост в стил тралалала...
Първо за тия пари и чакането някой местен дърводелец щеше да ти я направи от масив за нула време+транспорт+монтаж.
Второ употребата на масив за врати се избягвеа неслучайно - масива провисва, цепи се, измята се, въобще присъщи са му ред проблеми който са фатални за конструкцията на една врата.
Това което си гледала в Испания не знам как ти се е сторило евтино - аз гледах преди време, ама не интериорни, а външни, лепени ламели един за друг, т.е. не е масив и върху тях по-дебел фурнир, разбира се фугите прилично запълнени с кит и цялото произведение идеално лакирано на скромната цена от 620 евро включително касата
toby - помощник
то пък човек да не напише нещо... все ще се намери някой да ти каже че говориш глупости. вратите са чудесни и най вече направени от фирма, която само с това се занимава 25 год. в страната в европа с най голямо строителство в последните 10 години. затова всички се изтрепваме за испански плочки, щото не ги бива, нали...аз съм щастлива с моите врати. прелестни са, на прлична цена и направени от бели хора за бели хора.
hrisvas - специалист
elivassileva, от къде взехте тези немски врати?
220 лв за врата и каса не е лоша цена...
toby - помощник
Здравейте отново. Съжалявам за закъснението, но бях доста време извън страната, а после празници и т.н. Видях че има интерес към вратите за които ви писах, фирмата се казва Пролекстер и се намират в кв. Лозенец в София. Точнията адрес не мога да си го спомня в момента, но са съвсем близо де 4-то районно.
elivassileva - напреднал
Здравейте, ето от тук си ги взех и съм много доволна:

http://www.selectdoors-bg.com/new/

немски са,качествени са и са доста евтини.

Поздрави:

Ели
elivassileva - напреднал
220лв вратата с касата.
DB7 - напреднал
Понеже става дума за испански врати, ето 2 сайта.
http://www.prolexter.com/
http://www.sanisidro.bg/

Днес посетих едина фирма предлагаща австрийски врати, готини са, но цената им е много висока. Аз харесвам фрезовани врати, в някои фирми ги водят класика....та цената им е 1300+400 платно и каса. На Пролекстер фрезованите са около 900лв, а на Сан Исидро около 800лв. Испанските врати са безфалцови. За сега съм се спрял на испанските...малко ме притеснява това, че са безфалцови... :roll: :)
toby - помощник
Няма проблем с безфалцовите врати. Колкото до фалца, това е всъщност обърнат вариант на фалцовите. Фалца го превят касите, а вратата като е безфалцова някой ми каза, че така нямало опасност за измятане, ама не зна точно, не ми звучи много логично. То като се измяа, каквато и да все ще се изметне. Разбирам, обаче че всичко е въпрс на рамката, която опасва вратат и я наричат стабилизираща. Сега съм на вълна мебели. Да знаете нещо дето може да бъде препоръчано?

Тема "испански интериорни врати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: