• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
единак - специалист
Предполагам, че темата е за тук, понеже става въпрос за къща все пак.
Казуса е следния.
На мястото, на което ще се строи има прекарани и ток и вода. На визата за проектиране при съгласоването и с ВиК и Енерго е написано, че електропреносната мрежа и съответно питейния водопровод са изградени от Сдружение на Собственици.
На въпроса как ще се направи присъединителен договор с Електрото, отговора е, че ще се получи отказ.
Какво трябва да направя за мине проекта пред общината и да започна да строя?
Моля, коментарите за пари под маса да ги спестим.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Няма ли значение коя е общината? В мойта община ходя и си питам директно и си ми казват кое как да правя...
единак - специалист
Ами аз точно това се опитвам да избегна. Ако отида да ги питам и ми кажат нещо, което не може да се направи, как ще реагирам после? Примерно, че трябва да има договор с Енергото и тия служебни бележки от дружеството не вършат работа. А отговора от Енергото вече го знаем - отказ.
Не знам дали се сещаш, но имаше един такъв войнишки виц - на развода за караул един от войниците пита - С каски или без каски да сме? Старшината му отговаря - И с противогази!
Милен - майстор
При отказ от енергото, какво си тръгнал да правиш. Първо се оправи с тях и после се захващай да наливаш пари в каквото и да е.

При построен обект и без ток какво правиш после? Тогава изнудването ще е по-голямо.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Поредният объркан, който ще ме намрази.
Имаше една историйка, за монасите пушещи в църквата....
8180 - майстор
единак написа:
На мястото, на което ще се строи има прекарани и ток и вода. На визата за проектиране при съгласоването и с ВиК и Енерго е написано, че електропреносната мрежа и съответно питейния водопровод са изградени от Сдружение на Собственици.
Аналогичен на зачерненото, край СФ.
Имаш ли партида, електромер, табло и т.н. на твое име - ние ДА!.
След разни перипетии с Енергото, общината при нас си издаде разрешението без тях или с тяхното безумно предписание и проучване (не помня) - това й било достатъчно (партида, номер и платени сметки). Живот и здраве някак ще се смени кабела от стълба до новата къща - мисля официално повече да не се занимавам с тях.
Не твърдя че е нормалното, но ония искаха чудесии и доста пари "над масата" при всичко налично - не съм ги давал засега.
Това "Сдружение" вероятно също е било незаконно, но ако не са спрели тока при една кампания за борба с незак. строит. преди 6-7год., нещата са по-прости, поне при нас. Основно в Общината се придвижиха.
alekghe - специалист
каквото и да построите ,всички съоръжения извън регулацията на парцела се предоставят на съответното дружество което ги оценява и ги изплаща на собствениците във времето.имате водопровод -предоставя се на ВиК и те Ви намаляват сметките всеки месец с 20 стотинки - примерно
единак - специалист
Нямам открити партиди, защото и двата кръвосмука по техни карти въбще нямат изградени преносни съоръжения за района. Всичко е било направено преди години от сдружението.
Интересното развитие обаче е, че някаква служителка точно от гишето, където се представят молбите за присъединяване е казала, че договор със Сдружението би трябвало да свърши работа. Тъй като аз съм част от това сдружение ще опитам със служенба бележка, че така и така съм електро и водо снабден, със съответните мощности по проект.

Мамка му, искам само да ми издадат строителното разрешение - ток и вода си имам. И си ги плащам като поп. Че покривам и загубуте на улицата...

Н–а, какви са тия монаси и какво е объркано...?
8180 - майстор
E, как плащаш без партида - на чуждо име или през сдружението нещо.
При мен проблемът беше сложен, докато сменя името - старият собственик починал и токът изключен при преместване на таблото отвън. Местният техник, го включи, смених името, сметките си тръгнаха и общината каза ОК!
Междувремено си вървеше стандартната процедура по проучване и предписание, все едно че имотът не е елктрифициран.
После ме посъветваха това предписание и предварителен договор да си ги прибера засега и да не плащам сумите за присъединяване.
По друго е при теб, макар фактически да е същото - ток има.
Опитай все пак Техническият в общината какво ще каже.
Dain - специалист
Преди една година и аз бях на същото дередже,добре че рода на жената извади СМЧ(Силно мой човек),та тръгнаха нещата, и в Енергото,и в Соф.вода-мам......Преди това ме мотаха,има няма два месеца,дегеа.
  • 1
  • 2

Тема "Присъединяване към ВиК и Енерго" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: