Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
stenmark - специалист
spaskashv написа:
Ето още една снимка за връзката на зида със столицата.
Защо колоните не продължават и в надзида ?Как не са направили дори в ъглите?Тези майстори да си сменят професията!!!
spaskashv - напреднал
Със всяко ваше мнение все повече се отчайвам. Нищо ли не може да се направи вече за да си укрепим надзида и да сме сигурни, че покрива няма да ни падне?:x :cry:
stokie - специалист
:lol:

Комшията до нас сам го строи покрива и прилича нещо подобно на този. Е тия хора в крайна сметка не строят ли по план ? По план как е направено ?!?!?!?! Техническия надзор какво казва по въпроса(съгласен ли е с това направеното)?!?!
tassel - специалист
Без да съм специалист, мога да кажа, че не изглежда добре работата. Тези фиби,мушнати само под зида, въобще не са надеждни. Търсете някакво решение, без значение на какво положение е покрива, защото ще патите много после. :|
spaskashv - напреднал
В момента сме изправени пред сериозен проблем и търсим решение. Ако някой има някаква идея ще се радвам да го сподели с мен.
panalov - специалист
При вече готовата копструкция на покрива бих дал следното предложение за да се укрепи.
На всеки 2.50 -3.00 м. да се прореже зидарията за да се насади колона 0.25 на 0.25м без да се маха това връзване, което е направено.
Правят се дупки за да влезне арматура със сечение 12мм. и се слагат стремена(бигли) през 18-20 см., като първата се поставя на 5см. от плочата.
Преди да се налие колоната в горния й край се слага фиба от Ф6 за да се върже столицата след като стегне бетона.
Може и след 24 часа ако е сложена по дълбоко фибата и няма вероятност да се отскубне от бетона.
spaskashv - напреднал
Аз също си мислих за колони дали ще е възможно да се направят вече при положение, че са сложили гредите и ламперията на единия скат. Ще го обсъдя с техника ни.
Яро - помощник
Аз бих предложил следното:
Вместо да разбиваш зидарии и да лееш бетон, можеш през 2 метра да набиеш анкери и да вържеш столицата. Това обаче няма особено да ти реши проблема с хоризонталните сили, при все че виждам че покрива ти е голям. Затова ти препоръчвам например през ребро да ги укрепиш с талпи, тъй наречените клещи, които ще "гасят" хоризонталните сили.
spaskashv - напреднал
Клещи сме направили вече .
panalov - специалист
laki1968 написа:
стига плашихте хората бе.....90% от старите къщи са с така направен покрив и кво??? колко покриви сте чули досега да ги е отвял ветъра...
Това знам ,че е така ,но жената иска да се подсигури.

Тема "Надзид - моля за съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: