Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
spaskashv - напреднал
Здравейте, Искам да питам някой правил ли е надзид без пояс. Дали не сгрешихме понеже направихме нашия надзид без пояси. Висок е 1 метър. Вързан е с Ф6 през 2 метра от плочата заедно с дървената греда. А бетон сме сложили над прозорците и балконската врата. Моля да ме извините ако не съм задала точно въпроса! Ще прикача снимки за да стане по -ясно какво точно имам в предвид.
Последна промяна от spaskashv на нед авг 23, 2009 7:05 am, променено общо 1 път.
laki1968 - специалист
повечето селски къщи са така..........споко :)
zdravko_dimitrov1986 - специалист
По добре щеше да е с пояс, но и така става щом сте го направили вече.
spaskashv - напреднал
снимка

Прикачен файл

Picture 025.jpg
Picture 025.jpg (38.2 KиБ) Видяна 7272 пъти
Последна промяна от spaskashv на пет авг 14, 2009 5:57 pm, променено общо 2 пъти.
parvev - специалист
spaskashv написа:
Ето малко снимки от конструкцията.


не виждам снимки ,не вярвам сам при мен да не се виждат.
zdravko_dimitrov1986 - специалист
Пояс се прави на единичк, но всякакви изпълнение съм виждал така че...................
zdravko_dimitrov1986 - специалист
Под поповете подложки що няма.а и дървенията обработвана ли е с безир.
spaskashv - напреднал
Здравейте,
Гредите частично са обработени с обработено масло така ни посъветваха че е най-евтино и ефективно срещу дървояди.
Последна промяна от spaskashv на съб авг 22, 2009 10:41 pm, променено общо 1 път.
spaskashv - напреднал
Здравейте отново,
Доста съм притеснена от факта, че надзида ни е без пояси и не продължихме колоните . Когато го правиха майсторите ни казаха, че е възможно и така да се изпълни и ние приехме предложението без да се замислим, че ще имаме последствия. Сега изпълнено по този начин не зная дали е достатъчно стабилно. Но т.к. вече изпълнението е факт не ни остава нищо друго освен да помисим как да се справим с проблема. Моля всеки, който може да даде съвет да ми пише. Как най - сигурно може да се укрепи надзида? Едната идея на техническия ни надзор/който за съжаление не беше на обекта когато правихме надзида/ беше с метални планки и дюбели забити както в зида така и в плочата. Или армиране на стената и след това бетониране.
zdravko_dimitrov1986 - специалист
Късно ли е вече да се развали сегашният надзид пи да се направи наново - както трябва.
Въпрос - лежащите столици как са свързани със зидарията - само на някакъв разтвор виждам и с нещо е превързана. Обясни моля те подробно. Дай и още някоя снимка.
Варианти има доста, но кой да е се незнае.
Главното е до къде е направен покривът в момента.
Поздрави.

Тема "Надзид - моля за съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: