Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте.

Имаме нова замазка (на 10 дни) и днес с ужас установхме, че на места се рони почти до основата, а на други бие на кухо :wallbash: .

Въпросът ми е, според вас има ли смисъл да се опитваме да "закърпим" кофти участъците (четох за замазване с теракол, грундиране отгоре със стъклена мрежа..) или това е безпредметно и крайно временно решение?

П.П. Замазката е земновлажна, 3-4 см, помещението 90кв общо.
parvev - специалист
върху какво е положена замазката и какво ще има върху нея?Дай повече инфо ако обичаш.
lenko71 - специалист
Ако се слага ламинат отгоре проблем няма, но плочки...лично аз не бих рискувал да лепя .
Отдолу е бетон (минават и тръбите за парното). Отгоре искахме на малка част от площта да се лепят плочки (коридор и кухненски бокс), а останалото да е с естествен паркет.

Като се замисля най-много поражения има точно там, където трябва да се лепят плочките...
emil_v r - майстор
Не искам да съм лош вестоносец , обаче следващите 2-3 месеца пукнатините ще станат 2-3мм , и краищата на парчетата ще се надигнат като панички .

На паркетя не му пречи , даже по- добре !

Където е теракотя обаче ..... ако е малко 4-5 м.м , по- добре нова .

И новата обаче ще се разклопа , все по- малко хора у България могат да замазват замазка .
Кажи, моля те, в какъв смисъл е по-добре за паркета. Няма ли да се скърца?

А за площта под теракота ще се кърти щом казвате :evil:
rendo - специалист
проблема е следния
Ако само се рони - проблеми няма - грундира се и се шпаклова с теракол
Ако обаче е нацепила и се клати т.е. отлепила от осовата тогава по добре да се свали или залепи
А какво имаш предвид под "залепи"?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
BlueMoon написа:
А какво имаш предвид под "залепи"?
Снимай я най-сетне. Така само си приказваме. Щото на 120 квадрата апартамент може да ти лопа общо на един метър и за теб да е голямата драма.
Аз като те чета, единственото разумни нещо е да я махнеш, да разбереш причината и да направиш нова свястна. Ноо не те познавам доколко художествено и емоционално описваш ситуацията.

Тема "Ронеща се нова замазка - да къртим или ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: