• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Проекта вече е внесен в общината и се чака разрешение за строеж.
Докато тече процедурата, вече започвам да се интересувам, каква да бъде изолацията отвън, тъй като етапът на завършеност който поръчахме е без външна изолация.
Стените ще бъдат: гисофазер (10 мм.) -> високо-плътна вата, пароизолация -> гипсофазер (10 мм.)
Строителя ме посъветва да сложа EPS 80 mm.
Къщата няма да е за целогодишно живеене, като се предполага, че само зимата няма да се ходи постоянно, а през останалото време ще е обитаема вероятно уйкендите и отпуските.
Какво е вашето мнение относно изолацията, предвид структурата на стените?
tanq222 - специалист
Дайте малко да раздвижим темата. Интересувам се от сглобяемите дървени къщи. Какви е мнението ви за тях към днешна дата? Заслужават ли си инвестицията?
djendov - специалист
:supz:
Чираче написа:
Отрицателно :?
maistorcheto33 - специалист
Наскоро http://stor-bg.com/ изградиха дървена сглобяема къща на брат ми. Доколкото знам, е много доволен и няма забележки. Вие защо сте с такова мнение?
BlackBox - специалист
maistorcheto33 написа:
Наскоро http://stor-bg.com/ изградиха дървена сглобяема къща на брат ми. Доколкото знам, е много доволен и няма забележки. Вие защо сте с такова мнение?
Защото дървената къща е кашон от боклучави материали, който ще изгние след 30-40 години и няма да подлежи на ремонт, а бетонът на Колизеума стои повече от 2000години?
Къща се строи с камък, тухли, бетон! Кокошарниците се строят дървени! И бараките за инструменти!
radius - майстор
Специално на този сайт се вижда, че ползват най-евтините материали, а цената хич не е ниска за това, което включва.
Има и още много минуси, които не са по принцип за дървените къщи, а за дървените къщи, направени у нас.
maistorcheto33 - специалист
Благодаря ви за съветите :)
m_markovski - специалист
Да раздвижим темата малко
Наскоро бях на представяне на дървени къщи от масивни греди около 200мм дебели - многослойно лепени от 6-8 ламели. Всички външни стени са такива, няма дървени рамки, вата и други пълнежи, които масово се предлагат в България.

Някой има ли преки впечатления от подобна къща?
VLADO66 - майстор
В този форум надали има някой с такава къща.Ако си богат човек и те влече естественото, без оглед на разходите за отопление и охлаждане, няма лошо.Дървото иска и грижи.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Сглобяеми дървени къщи и мнения за тях!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: