• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Virtex - майстор
Ако имаш идея как - да :-D

Иначе без идея/проект...трудно :)
BLUEPUPIL-2 - специалист
И се чудя и се мая, защо бе джанъм, като слагате дървени греди, върху дървени колони, не ползвате обувки, шини или както искате ги наречете- стоманени връзки? Ако са с по-дълги рамена, може да си спестите 45 градусовите паянти, че дори и част от диагоналите. Струва ми се, че не става въпрос за икономия, а по-скоро за традиция от времена когато стоманата все още не е била изобретена или пък е била кът.
nikolov333 - майстор
А може и да си ги харесват така..
шоп - майстор
чет яну 17, 2019 4:50 pmnikolov333 написа:
А може и да си ги харесват така..
+ 1
според моя скромен вкус това е отвратително съчетание. Ако се използва метал за сглобка и усилване то той трябва да бъде скрит.
EDI - майстор
Или стилизиран метал съобразно стила на дървенията, сиреч черно и имитация на ковано.
BLUEPUPIL-2 - специалист
чет яну 17, 2019 4:56 pmшоп написа:
според моя скромен вкус това е отвратително съчетание. Ако се използва метал за сглобка и усилване то той трябва да бъде скрит.
Вкусовете винаги ще се различават, въпреки това тук целта е чрез по-богато проектираните ст. връзки да се постигне едно невъзпроизведимо с други средства въздействие. За възвишените и изтънчени вкусове, като тези на колегата шоп, ст. може да бъде покрита с цветни метали, кожи, въжета, декоративни фолиа, имитиращи корозия и нитове, прекрасни дървени фурнири или екзотична дървесина и разбира се скъпи бои в цветовата гама на черното с капчици зелено- патина. И накрая, неувяхващата класика, състояща се от шина, голям чук и наковалня. Защо, да караш една хубава жена, да прикрива изящните си форми? Така редуцираш част от самочувствието и, и лишаваш останалите от едно изфинено визуално изживяване.
Прикачен файл:
20.jpg
Прикачен файл:
30 (1).jpg
Прикачен файл:
10.jpg
10.jpg (84.49 KиБ) Видяна 1615 пъти
Прикачен файл:
40.jpg
Здравейте и от мен.
Предстои ни изграждане на сглобяема къща. Избрахме фирмата, сега сме на етап документи, т.е. одобрихме идейния проект и в момента изготвят проекта. Не знам дали да кажа името на фирмата.
Проекта ни е за къща 86,4 кв.м, като тук има и 2,4 кв.м навес пред входа. Цената за производство, доставка и монтаж вкл. е 34 860 лв. В цената не са включени довършителните работи и вътрешните интериорни врати, както и изграждането на фундамента.
Ще ви пиша как се случват нещата занапред, както и въпросите които ще ми изникват с течение на времето.
[/quote]

Здравейте, доста време е минало от тази публикация. Дали може да споделите впечатленията си от сглобяемата си дървена къща няколко години по-късно?
Също така коя е фирмата, на която се доверихте?
Благодаря!
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Сглобяеми дървени къщи и мнения за тях!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: