• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nautilus33 - майстор
Моя грешка в сметката :)
lektora - специалист
чет авг 02, 2018 3:21 pmnautilus33 написа:
Моя грешка в сметката :)
Има ли развитие с комина ? Снимки ?
Здравейте. Имаах проблем на скоро с покрива и комина (трябваше им подмяна). Постъветвах се с приятели и ми предложиха Випстрой https://vipstroi.com/. Работят бързо и дават гаранция за услугите!!!
LazarGanev - "Велик майстор"
Много плитко бе ВИП Димитре :wink: . На таквиз шарани ли ти мязаме :cool:
Чираче - майстор
нед сеп 30, 2018 4:20 pmDimitar_M написа:
Здравейте. Имаах проблем на скоро с покрива и комина (трябваше им подмяна). Постъветвах се с приятели и ми предложиха Випстрой https://vipstroi.com/. Работят бързо и дават гаранция за услугите!!!
Ами само като погледнах ценовата листа се отказах. Работят поне няколко ПЪТИ по-скъпо от нормалното.
Pipo71987 - специалист
Здравейте,имам питане за изграждането на нов комин,външен в новопостроена къща.Височината му ще бъде около 8 м.( до над билото),материала който съм взел са коминни тела(керамични) ф 180.Въпросът ми е,така само няма ли да кондензира и да има чернилка по него.Мои приятели ме съветват вътре докато го зидам да слагам на ф160 тръби и да ги умотавам с вата с фолио около тях.Та да не дава конденз.Какъв е вашият съвет моля?
Пс. Забравих да добавя че ще обслужва Котел на пелети най вероятно този комин.Благодаря ви,за отговорите.Лек ден
LazarGanev - "Велик майстор"
Разбира се, че е по-добре, дори е задължително коминът да е изолиран. Ако питаш мен, малко си избързал да купуваш тези керамични тела. Как точно си представяш в този отвор ф180 да пъхаш изолирана тръба не знам. Най-просто, лесно и бързо щеше да е с двойноизолирани димоотводни тела:

Прикачен файл

Външен комин.jpg
Жако - специалист
ср авг 01, 2018 2:48 pmшоп написа:
ср авг 01, 2018 2:39 pmsian написа:
ср авг 01, 2018 1:03 pmnautilus33 написа:
Намерих вата 50кг/м3 с марка FibranGEO. Според данните издържа на работна температура до 750 градуса. Някой ползвал ли е такава, за да даде мнение?
Такива градуси ще имаш само ако запалиш саждите в комина.
А то рано или късно се стига до пожар в комина. И тогава градусите са като в соплото на рекативен двигател.
Който е виждал и чувал запален комин, как гори, звучи и достига четрицифрена стойност на градусите по целзии, ще ме разбере.
Паля го нарочно разбирам те все едно слушаш пърлачка вътре в котелното,
Трабите ми са Черна стомана 150 с дебилина на стената 5мм.
Вътре долу при котела тръбата става червена вишнево червена при запалване.
Аз така го чистя.
Но има каменна вата и отгоре е поцинкована теникия.
Единствената трудност е да го изправиш така изолиран.
А такъв комин без изолация е страшен кондензат и първия с гола тръба изкара пет години изгни от ръжда и кондензат и падна.
Този със изулацията е много добре няма конденз.
BLUEPUPIL - майстор
Тръба инокс, шевна 304/304L, 168.3x2, 6м–600лв
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Изграждане на външен комин за къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: