• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Korohulio - специалист
Здравейте,
Налага ми са изградя външен комин на къща. Общата височина ще бъде около 10 метра. Как да го направя? Комина ми е необходим за парно на въглища 21 киловата. Не мога да ползвам стария комин, защото го запалих на 2 пъти, а е близко до носещи греди (къщата е стара) и ме шубе. Мисля си, че най- лесно ще бъде да изправя една желязна тръба 2 мм стена и фи 180 - 200 мм. Как мислите става ли този вариянт?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Фи-то е добре, дебелината е добре, ама задължително да го изолираш отвън инак нищо няма да стане.
И не със стиропор!
vreden - специалист
С тръба е най-лесно.НА ф200 е добре,имаш височина,тягата ще е добра.Скоро гледах,че има и готови тръбни изолации от вата с ал.фолио.Само ги халузваш на тръбата и готово.Скобите които ще държат тръбата да са отвътре на изолацията,на самата тръба,после малко зарязваш изолацията на местото на скобата.Там от където ще изкарваш тръбата от помещението,ако има изолация на стената,да я премахнеш на разстояние и да я замениш с вата.
Korohulio - специалист
Скоро гледах,че има и готови тръбни изолации от вата с ал.фолио.Само ги халузваш на тръбата и готово.
къде мога да ги намеря и евентуално ориентировачна цена?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Korohulio написа:
Скоро гледах,че има и готови тръбни изолации от вата с ал.фолио.Само ги халузваш на тръбата и готово.
къде мога да ги намеря и евентуално ориентировачна цена?
Евентуално 3-4 пъти над цената на материалите и пак грездей при монтажа. Обещавам ти.
Накупи си каменна вата на плочи тел арматурна и почвай. Това след като дигнеш тръбата. После слой вата на юрганче, Може още един. Колкото повече-толкова повече. С алуминиево фолио или без. После наковави отстрани мрежа и измазваш. Има си некои положения за измазването, дето е добре да се обмислят.
Или обличаш с ламарина (оня ден дадох старите тръби от аспирацията за такова)
housedoktor - майстор
В момента правя подобен на дървена къща.Но използвам куминни тела ,като в тях има монтирана хромникелова гъвкава димоотводна тръба,около нея ще поставя каменна вата за изолация.Така се застраховам в противопожарно отношение Тези дни ще постна и снимки
Последна промяна от housedoktor на ср окт 07, 2009 7:08 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
housedoktor, човекът питаше за цена на такова. Да си добър, да споделиш.
housedoktor - майстор
64 лв. и 28 ст. за линеен метър са материалите Като от тях 32 лв 88 е хромникеловата тръба за метър .Това е с фундамента за основите ,но без шапката на кумина
sian - специалист
Korohulio написа:
Здравейте,
Налага ми са изградя външен комин на къща. Общата височина ще бъде около 10 метра. Как да го направя? Комина ми е необходим за парно на въглища 21 киловата. Не мога да ползвам стария комин, защото го запалих на 2 пъти, а е близко до носещи греди (къщата е стара) и ме шубе. Мисля си, че най- лесно ще бъде да изправя една желязна тръба 2 мм стена и фи 180 - 200 мм. Как мислите става ли този вариянт?
Здравей,мисля че това е много добро,ако някой го е ползвал нека сподели.http://www.terratherm-bg.com/pdf/CHIMNE ... 202009.pdf
http://www.terratherm-bg.com/
Здравейте !
Имам проблем с комина и стигнах до извода ,че трябва да се изгради нов външен комин .
Във форума прочетох ,че би могло да стане най лесно с метална тръба Ф 200 и дебелина 2 мм.
От къде бих могла да закупя такава тръба ? Височината на комина ще трябва да е около 10-11м.
Ох!! То и някой да я монтира.....ще да трябва !!!
Моля помогнете !!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Изграждане на външен комин за къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: