• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Борис - специалист
от 8 до 10 евро на квадрат.Само архитектурен проект 3 евро на квадрат.
Последна промяна от Борис на ср авг 01, 2007 9:20 am, променено общо 1 път.
XS09 - напреднал
Трябва общо взето това:

1. Скица-виза за проектиране
2. Геоложки доклад - понякога го пропускат (особено за малки обекти - почти винаги), но в "Норми за плоско фундиране" изрично е споменато, че е задължителен. Може да се ползва някой от съседен обект обикновено.
3. Вертикална планировка - трасировъчен план - 1 бр.
4. Архитектурен проект - 3 бр. папки
5. Конструктивен проект - 1 бр.
6. ВиК проект, становище и предварителен договор с водоразпределително дружество ако има такова в района - 1бр.
7. ЕЛ проект, становище и предв. договор с ЕРП - 1бр.
8. Нотариален Акт + оригинал -Скица виза за проектиране.

ХЕИ също било задължителен и да нямаш септична яма, ако си без доклад за съответствие.

Цените са майка си и баща си.
Gandalf - специалист
Не мога да те разбера. Готов си да дадеш хиляди левове за къща, но не и за проект. Ми направи си я незаконна и както ти си знаеш и си гледай живота. Цялата територия на страната е земетръсна зона, разделена е от специална карта на 3 зони. И защо толкова се учудваш, че хората ти искат толкова пари за типов проект - парите са главно за отговорността, която поема всеки проектант по съответната специалност.
todor_velikov - специалист
ами незнам и аз какво да правя но вече съм почти решил.на вилата искам да си пристроя кухня и баня и всичкото това ще ми излезе около 10 кв.до къщата и мисля да го правя без архитекти и темподобни,демек да е незаконно.пък един ден ако стане нещо да влизат и да го бутат.не мисляче някой ще дойде горе в планината и да ми каже че го няма в плана и да го бутнат.поне в близките 10г се надявам.то няма ни асфалтиран път,нито канализация,сега за пристройката да се хванат.... :shock:
  • 1
  • 2

Тема "Откъде да започна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: