• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Martin.P - специалист
По темата - допълнителната ВИК шахтичка, която направихме на ъгъла на дувара:

Изображение

Изображение


И тръбите за банята и кухненския ъгъл на стаята(с летви са очертани грубо стените на банята):

Изображение






Подготовка за изливането на плочата на пода:

Изображение

Изображение


Изображение


Изображение
ArturDent - Почти Безобиден
Че ще удряш кранчето е ясно, гледам сложил си и кранче за източване - източвай водата. Сигурно си го знаеш. Преброих тухлите на "шахтичката" и сметнах дълбочината - според мен е малка. Но при вас пада повечко сняг което е добре. Снега пази от замръзване. Не го махай зимата - той ти е помощник.
Така и не каза името на селото (махалата).
Martin.P - специалист
Селото е ... Между В.Търново и Елена :)

Плочата е отлята. Няколко дни ръсихме сутрин, обед и вечер с вода и не успяха да се появят пукнатини.

Изображение

Изображение



Тъй като хартиса малко бетон, майсторите самоинициативно направиха формички за бетонни плочки от останалия дървен матр'ял от кофража и ги напълниха. Колкото и да са здрави все ще влязат в употреба отзад в голямата градина.

Изображение

Изображение
Последна промяна от Martin.P на чет окт 14, 2010 4:19 pm, променено общо 1 път.
Martin.P - специалист
Започнахме зидането на стените. Тук аз исках дувара да си остане на камък и само да го фугираме отвътре... но след дълго мислене и умуване решихме да се иззида с тънък Итонг. На високо не бяха много дебели дуварите и решихме да бъде по-топла стаята за сметка на естетиката на стария дувар :| Може би ще съжалявам някой ден ... но нали не само аз вземам решенията... Поне отвън и част от дългата страна на дувара отвътре си остават на камък и ще бъдат фугирани напролет.

Изображение

Изображение

Изображение

Нещата почват да се пооформят. На западната стена ще има малко прозорче на банята и два по големи дървени прозореца. В стар стил, с железни пръчки. Преди време ги бяхме поръчвали за друго, но така и не влязоха в употреба. Сега си намериха точното място.

Изображение

Изображение
шоп - майстор
Мартине, всеки си има вкус. Лично моя е старинният. Вкъщи дори и новите постройки, навеси, барбекю и декорации се стремя да ги састаря. Доста пари бих дал да имам каменен зид като твоя, а ти го обличаш в итонг!?!? Итонга е хигроскопичен и ще дърпа влага от към каменият зид. Все пак хубаво става.
Martin.P - специалист
Прав си шопе ... И мен ме яд, че така стана, но вече е късно. Все пак идеята зад цялото това нещо е да се пригоди една големичка стая с кухенски ъгъл и баня за да може да има къде да се преспи и живее там нормално, когато един ден(дай боже) се захванем със старата къща. Там съм решил да не правя компромиси. Но пък ще трябва да се прави изцяло наново втория етаж... Много е стара къщата - баща ми има един документ на арабски още от турско, когато е купувана от родата ... а кога е строена един бог знае. Но времето не прощава - горницата е мноооого ниска и не става почти за нищо, пък и не е ценна от архитектурна гледна точка. Явно не са били много богати първите и собственици и са сторили с материали от друга разтурена стара къща. Ще ме е яд само за сводестите камини и джамала, като тръгнем да я бутаме и да строим наново горницата.

Иначе, дувара го измазахме грубо отвътре, преди да почнем с итонга и помежду им слагахме тънък студопор(или както там се казва), тъй, че се надявам да не хваща влага. Пък и като запечатаме с фугирането дувара отвън вярвам съвсем няма да има от къде да идва вода...
шоп - майстор
Да, много хубаво си показал всичко на снимките:-) Видях и измазването, вижда се и стиропора или стиродура между камъка и итонга. Добре сте го направили.
за съжаление на човек често му се налага да прави компромиси.такъв е живота. Карай в същият дух и с нетърпение ще чакам ако решиш да споделиш с нас преустройството и на старата къща.
Martin.P - специалист
Живот и здраве като се захванем и с нея ще споделя. :) Ама там се иска далеч по-яко дупе ... за плевника отидоха 10-13 000 досега, а за къщата ще трябват поне едно 7-8 пъти по толкова(че знае ли се дали и толкова ще стигнат поне за грубия строеж) :)

Давам напред. Стените са готови.

Входната врата:

Изображение


Банята:

Изображение

Кухненския ъгъл:

Изображение

Банята в ляво, и комина в ъгъла на дувара:

Изображение
pipbel - майстор
Mдаа, хубав интериор би бил каменния зид.
Аз бих заложил на външна ТИ ако трябваше да избирам.
Ма ти си знаеш по-добре.
Отстрани е лесно акъл да се дава.

Само не разбрах, тези греди - захванати ли са по някакъв начин към бетонните постаменти ?

PS Хубава тема !

Прикачен файл

DD31.jpg
DD31.jpg (92.87 KиБ) Видяна 11254 пъти
Martin.P - специалист
На долната снимка се вижда по едно желязо заложено в центъра на всяка стъпка. Мисля, че на него са нахлузени гредите ...

Изображение

Иначе пак там имам един стар дялан камък - беше подпора на подобна греда. По него съдя, че едно време са правели дупка в центъра на камъка и са оформяли гредата да има израстък(или както му се казва по майсторски), който да хлътне в нея. :-D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "От стар Плевник - Стая за гости" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: