Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Master_Kenobi - V.I.P.
Колеги, айде малко по-коректно за цените. Защото лв./кв. м. е много, ама много некоректно като цена!
Това, че някой е разделил парите дето е дал на квадратурата, не означава, че дава ориентация на другите за единична цена. Може да варира до +/- 50%, че и повече.
Един прозорец 70х140 е един кв. м. Колко материал има в него, ако е отваряем - двойно повече, нали? Колко повече ще струва този 1 кв.м., ако е с двуосно отваряне? Един механизъм е към 150 кинта...

Всичко е конкретно и каквито и цени да давате тук, могат само да подведат някой. Да не говорим и за това, че никой не казва от каква дървесина му е дограмата, а се сравняват цени.

И ако все пак някой производител ви дава цена на кв. метър, смятайте, че така се е презапасил в цената или ви готви друга изненада, че по-добре да идете при друг с чертежчето и да ви даде цена.
torbalan - Дървен философ
моя дограмаджия каза
220 за прозорец, на който едната част е отваряема, а другата неотваряема...
165 за неотваряемите...

на тези цени съм поръчал, на тези съм я платил... цената включва всичко - обков, монтаж, транспорт и т.н. дори когато имам панти за регулиране - не си давам зор аз, а го викам него ;)

материала е чам, трислоен, лепен...

комшията поръча ПВЦ, че е "по-тънко" ... казаха му "160 на квадрат, брато...", след като плати установи, че е платил повече от мен (на квадрат) ...
ArturDent - Почти Безобиден
torbalan написа:
...на снимка я нямам, но по нищо не се различава от твоята (освен по цвета) и е 220 лв. ако има отваряема част и 160 ако е неотваряем...
цената може да варира в зависимост от разстоянието до обекта, но всичко е въпрос на пазарлък...
Ако и може да се отваря навън (да си кажа аз пак)...Че на мастера човека никъкъв не се обади. А некое сайче да има твоя производител?

Оби - сибирска лиственица май беше мойта, навсякъде двуосно отваряне, лака - някъкъв италиански трибуквен, не е мръднал. А когато изпълнението е стандартно сметката на квадрат е много близо до тази, ако смяташ всичко потделно.
torbalan - Дървен философ
сайтче имаше, но този дето му го поддъжра - забравил да плати таксата за името... и т.н.... с две думи - сайт в момента няма, но за след нова година каза, че ще го пусне...

то сайта му е такъв, че по-добре да го няма ;)

цеха му се намира до Плевен и при желание човек може да го посети да му види продукцията на место...

това за отварянето на вън не го разбрах - моята се отваря на вътре, но така съм я поръчал...

иначе самия дограмаджия някъде в разговорите ми спомена "те по хотелите искат да се отваря на вън, но за къщи ги правя на вътре..." ако това те устройва като отговор...
иначе - дал съм телефон, звънете му и го питайте...
ArturDent - Почти Безобиден
Master_Kenobi написа:
Един механизъм е към 150 кинта...
Така е и аз исках портална врата тип "Фолксваген", ама като чух цената на механизма :shock:, за тия пари една допълнителна стая ще направя.

Единак, дет се вика снощи от висотата на няколко питиета, съм оттървал, номера с двукатната и със стъкло-пакет. Да не е от тези най-тънките стъклопакети?
Ако ти трябва лак мога да намеря инфо за този скойто е пръскана моята дограма - не е мръднал а е на пряко слънце дъжд, сняг вече седма година.
единак - специалист
Не го знам дали е най-тънкия, но е по-тънък - 15мм е. Просто не може да се събере по-широк, затова такъв.
medel76 - специалист
Мерси този в Пазарджик ще му се обадя да видя какво предлага относно вратите.Реших че ще слагам пвц дограма тък като в тази къща няма да се живее целугодишно..,а пък и въпрос за финансова гледна точка..
Petyaaa - напреднал
Artur и torbalan, надявам се да пишете още във форума, защото гледах снимки на къщите ви и въпросът с дограмата много ме интересува, тъй като ми предстои да слагам това лято. Мислехме ПВЦ, но дървената толкова ни хареса, че сега сме на вълна дървена дограма. :roll:
Искам да ви помоля за актуална информация, защото последното мнение е от 2009г. - можете ли да ми дадете контакти на фирмите, от които сте поръчвали дограма?
И също така забелязах, че двамата сте сложили дограмата си на различен етап от строежа. На нас ни обясниха от две фирми за дървена дограма, че е по-добре тя да се сложи след вътрешните мазилки, най-вече за да не се съсипе, да не поеме влага и т.н. Но torbalan я е сложил още на етап груб строеж, доколкото виждам от снимките. Имал ли си проблем заради това; ако правиш днес къща, пак ли на този етап би я сложил?
Благодаря ви предварително за информацията! :)

Тема "питане за дограма и външна врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: