Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
medel76 - специалист
Здравейте, предтои ми смяна да старата дограма и външна врата на вторият етаж на къща
Моля,кажете ми каква дограма и врата да си сложа- дървена или пвц,но да не е много скъпа.
Мерси!
Армагедон - специалист
Външна врата - блиндирана !
Дограма - пвц е за предпочитане,защото дървената си иска повече подръжка, моята е дървена на 3-4 години и това лято ми се наложи да я премаджунирам и да я мина една ръка със садолин, да не говорим че ако е направена с качествена дървесина ще ти излезе доста по - дебело
но най - важното е качествената изработка и монтаж :!: :!:
ПП - мнението ми разбира се не е ангажиращо и не се смятам за най - големия умник във форума :roll: :roll:
medel76 - специалист
И аз така си мислех за дограмата,ще видя коя фирма да избера и най-вече да гледам стъклопакета ли?
todor_velikov - специалист
ДЪРВЕНА копеле!ако искаш нещо добро за дома си-пластмасовата и алуминиевата я остави за бедните :!:
цените са доста дебели ама си заслужава :!:
ArturDent - Почти Безобиден
Още един глас за дървена (качествена), незаменима е.
Но цените са....а колегата иска по-бюджетно решение.

... На къща блиндирана врата не тебе... трябва да имаш и блиндирани прозорци :-D
medel76 - специалист
И аз си мислех,че дървената е по качествена,но съм доста ограничена относно бюджета и затова май ще взема пвц.Кажете ми колко е разликата между пвц и дървена в цената?
ArturDent - Почти Безобиден
Дъвената струва колкото най-най-скъпата ПВЦ 7-9 камерна .... а може и малко повече. Като абсолютна сума не е толкова много.
Ако се поразтърсиш в форума - за моята къща ще ми струва не повече от 2 хил. повече от ПВЦ. От които поне 500 са заради порталната врата.
Пиши на ЛС за да те отиентирам (ако имаш желание).
Master_Kenobi - V.I.P.
ArturDent написа:
Дъвената струва колкото най-най-скъпата ПВЦ 7-9 камерна ...
Точно така е! С добавката: Ако ПВЦ-то е цветно.

Колко по-скъпа?... Минимум два пъти. Защото то и от ПВЦ до ПВЦ и от дърво до дърво има разлика...
Армагедон - специалист
Дървената е по - красива, бих казал че придава повече уют в дома. Освен прозорците и всички врати с изключение на банята ми са поръчкови,изработени от дърво, с оригинален дизайн, но не могат да уплътнят така както пвц, или алумина :x :x
KingoftheROAD - специалист
ArturDent написа:
...Още един глас за дървена (качествена), незаменима е...
Артър, и Оби Уан, кажете на кратко предимствата на дървената добрама? че по принцип и аз мисля да слагам таква, и требе да знам за какво се борим

Тема "питане за дограма и външна врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: