Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
viki - напреднал
Здравейте, искаме с мъжът ми да си купим къща, харесахме си една, готова,в която обаче няма баня и тоалетна.(така е строена). Въпроса ми е следния.. Може ли да се направи в последствие баня и тоалетна, без да се налага да се кърти цялата къща.. и дали ще излезне скъпо. т.е. струва ли си? Благодаря преджарително за отговорите :)
KingoftheROAD - специалист
Зависи от разположението, и разпределението на помещенията в къщата. Къде точно влиза тръбата за водата, ако има такава, и накъде трябва да излиза обратната вода и къде трябва да отива...

Иначе по принцип в някои случаи може сравнително лесно да се прегради ъгъл в някое помещение или в коридор, като са близо правата и обратната вода да се прекарат дотам. Понякогя пък може и отвън да се дострои нещо...

После като всяка баня, плочки -фаянси, теракоти, мрамори евентуално. Душ, батерии и тн. Ако можете сами да си свършите по-голямата част от работата и да купувате само материалите може и да не излезе скъпо. Но всичко това зависи от конкретния случай...
rumeniak - специалист
Веднага ти казвам че може :) Моят баща купи такава къща и част от коридора загради и направи на баня с тоалетна. Излезе му около 2000 лв с майстори и бойлера и плочки и обурудване, абе всичко.
vipltd - специалист
Възможно е,дори къщата да е на гредоред.
Преграждате си кабинката,като за вътрешни пстени използувайте
фибер цимент и върху него фаянс,а отвън с гипсокартон.
Ако е на гредоред ,след В и К се прави добра изолация и отгоре
армирана замазка и подова настилка.
viki - напреднал
Благодаря ви много , бяхте ми много полезни.

Тема "Направа на баня и толетна в къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: