• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
argonavt - специалист
dito написа:
Тези къщи с метални конструкции са ми много дървени :? :-D Прекалено са правоъгълни дори за любител на изчистените форми като мен. Вероятно за по-разчупени обеми (в нивата, еркери и т.н) е по-удачна СБ конструкция? Въпреки, че не ми изглежда сложно да се направи и със стоманена конструкция, ако няма извити форми да речем. Защо в такъв случай, всички такива къщи, които съм виждал из форума, имат формата на плевня?

П.П. Ето един произволен пример - не ми изглежда трудно подобни форми да се постигнат и с метални конструкции или греша?
Дървените определено са по-раздвижени. :-D Не ,че на пазара не се предлагат и те като плевни де.
Идеално е за "НАПРАВИ СИ САМ"
Май темата за направи си сам къща , не е мъртвородена. :-D
vipltd - специалист
mladenvasilev
видях,че се дискутират къщи с метална конструкция и затова се осмелих да пиша.Смятам,че ще е в полза,поне за сравнение.Ние също четем постовете ти със събрани оферти за труд,и не се запитваме кое в твоя случай е "НАПРАВИ СИ САМ".
Дървена къща не всеки ,да не кажа почти никой не може да си прави сам,без да е специалист.Металната с гъвкава връзка е възможна.
shotik - майстор
vipltd написа:
Дървена къща не всеки ,да не кажа почти никой не може да си прави сам,без да е специалист
Преди 20-25 г брат ми и племенник ми купиха две сглобяеми съветски къщи,страничните стени ги наковахме ,изолирахме с вата ,която вървеше в комплект и междувременно отляхме основата,като на няколко места бетонирахме специални планки.
Като стегна основата ,четирима се заехме с изправянето на стените,свързахне ги ,направихме тавана с поддържащи греди и наковахме отгоре дюшеме за горния етаж.От други гредички направихме 9 ферми за тавана издигнахме ги и ги съединихме с една греда на върха.Върху тях наковахме ламперията и върху нея ламаринени "керемиди" които само за година ръждасаха.
Отвън дъските ги минахме с горещ безир ,по-късно племенникът си боядиса неговата половина в светло синьо,което беше твърде грозно.След няколко години той бутна неговата част и направи с итонг къща на 2 етажа,брат ми и той направи друга малка къщичка ,но на друго място в двора ,а неговата част я събори.Но след няколко месеца пак я дигна ,но по по-различен начин на разпределение и външен вид.Сега я ползва като склад.
Нямам снимки ,тогава не беше толкоз разпространено снимането,но при един добър план с добро обяснение кое как става ,може да се прави и от не чак толкова напреднал човек.
Grezinski - специалист
Здравейте,

профилите не са за ГК. Това са поцинковани, студено огънати профили от високоякостна стомана. В момента тези профили навлизат постепенно и в България.
Могат да се постигнат всякакви форми, дори и овални.
Средното тегло на тази конструкция е 27 кг. Цената на м2 с обшивка от два пласта ламарина и 15см вата, метални керемиди на покрива и олуци, с крепежите, лепенките за прекъсване на термомоста, антикондензното и пароизолационното фолио, техническия проект излиза около 97 ЛВ. Без монтаж, без ддс.

По отношение на топлопроводимостта, конструкцията е по-ефективна от тухлена стена. Няма проблем да се инвестира в по-плътна вата, за да се подобрят характеристиките. По дължината на всеки профил отвътре и отвън се полага лепенка с гъбеста структура за прекъсване на термомоста между фасадната ламарина и конструкцията.
ralev - специалист
Grezinski написа:
Цената на м2 .... излиза около 97 ЛВ. Без монтаж, без ддс.

Тази цена се отнася за РЗП, или за квадратен метър разгъната площ на стена, покрив, под
ralev - специалист
Ако правилно съм разбрал, за 100кв.м. къщичка на един етаж грубо материалите излизат около 9700лв без и 11640 с ДДС. без фундаментна плоча
Grezinski - специалист
Колкото по-голяма е къщата, толкова цената е по-ниска. Цената която дадох е за около 140 м2. за 100м2 може да е малко по-скъпо. Също зависи и от отворите, защото обкрайчващите профили се дублират.
Това е цена с технически проект, без архитектура, ВиК, Ел.
vipltd - специалист
Колега с тези 27 кг на м2 къща може ли да се строи.
Аз внесох една 157 м2 къща,тежи 7690 кг.

Прикачен файл

8FD_B2.jpg
8FD_B2.jpg (43.26 KиБ) Видяна 15818 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Къща с метална конструкция." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: