• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
KATANS - напреднал
ЗДРАВЕЙТЕ!НАСКОРО ОТКРИХ ТОЯ ФОРУМ И НАУЧИХ МНОГО ПОЛЕЗНИ НЕЩА.ПРЕДСТОЙ МИ ДА СТРОЯ МАЛКА КЪЩА ОКОЛО 120-140М2.ИЗВАДИЛ СЪМ ВИЗА И НА ДНЕВЕН ПЛАН МИ Е НАМИРАНЕТО НА АРХИТЕКТ.НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ КАК ВЪРВЯТ РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ В МОМЕНТА И КАВО ТРЯБВА ДА ИСКАМ ОТ АРХИТЕКТА?АКО НЯКОЙ Е МИНАЛ ПО ТОЯ ПЪТ СКОРО И ИМА ДОБРОТО ЖЕЛАНИЕ МОЛЯ ДА ПОМАГА!ПРИЕМАМ СЪВЕТИ ОТ ВСЕКИ! :)
argonavt - специалист
С архитекта трябва да се харесате :) . Трябва да имаш някаква представа за това какво искаш и си избираш кой да го проектира. Ако усетиш , че това е архитекта , то 1-2 Е/м2 горе или долу не е от значение за мен .

А като пиша , че трябва да се харесате , не означава , че трябва да се ЖЕНИШ за него /в прекия и преносен смисъл/ . :-D

И да знаеш , че ти си отговорен за повечето неща , защото ти ПЛАЩАШ.
ArturDent - Почти Безобиден
Поразгледай разни планове в Интернет и разбери какво искаш. След това отиди при архитекта и не му давай много да импровизира. Кажи му че искаш ТОВА, а той ще направи промените които са необходими за конструкцята и терена.

П.П. И НАТИСНИ "CAPS LOCK" НЕЧЕТЕН БРОЙ ПЪТИ!
goran2 - специалист
Цената не е на първо място според мен и ще ти кажа защо.Както казва аргонавт трябва и да си допаднете с архитекта.Аз минах по този път ходих при различни архитекти проблема е,че архитектите не се вслушват в желанието на клиентите си и налагат своето мнение!Вярвай ми да намериш архитекта който ще ти свърши качествено работата няма да е никак лесно.Не се хвърляй на първия проучи нещата.Аз съм от София а архитекта с който си допаднахме е от Бургас.Разстоянието не е никакъв проблем стига да си допаднете!Другата грешка от която те съветвам да се пазиш е да поръчаш на правилния архитект който уж без проблеми ще ти прокара проекта през общината.Аз се подлъгах и тръгнах по него и много скоро раазбрах,че съм збъркал тотално.Това което ми направи правилния архитект нямаше нищо общо със желанията ми,не се съобразяваше с изискванията ми и ред други проблеми.Тъй като аз неискам да строя това което ми предложиха имах сърце и се отказах от услугите му.Има начини проекта да мине и без правилния архитект така,че не се води от тази идея.Аз имам удобрен проект и построена къща.Цената на която ми работи моя архитект преди 1година беше 12евро аз лично бих му дал и 25 защото направи това което другите не можаха и най вече е ДОБЪР ЧОВЕК което в последно време е голяма рядкост.Желая ти успех в начинанието.

P.S.До колкото знам от достоверен източник цените в момента са на 8евро.
Стефан - майстор
goran2 написа:
...е,че архитектите не се вслушват в желанието на клиентите си и налагат своето мнение!...
P.S.До колкото знам от достоверен източник цените в момента са на 8евро.
Съгласен съм с всичко написано. Но ще цитирам само важното, според мен. Архитектите не налагат своето мнение. Те просто обработват на кад-а най-подходящия от 10-15 проекта, които имат от дипломните си работи. Малко от тях наистина проявяват творчество. Повечето вървят по пътя на най-малкото съпротивление с най-голяма печалба.
Според мен, всеки архитект има едно единствено предимство пред всички, които могат да работят на Аутокад. Това е печата им. В повечето случаи копират и адаптират стари проекти. Затова съвета ми е, всеки, на който предстои да подписва какъвто и да е проект, да гледа внимателно какво подписва. Защото, при мен се случи прецедент. За съжаление, късно го разбрах, от недоглеждане. Състои се в следното - на моя проект, одобрен от общината, стоят имената на друг клиент. Извод - колкото си е свършил работата архитекта, толкова и служителя в общината. Заключение - при констатиране на такова несъответствие трябва да се налага отнемане на правата на архитекта.
BoBo72 - специалист
Има разни сайтове , които казват как се строи къща . Направи си идейния проека , за да знаеш горе-долу , какво искаш , и после доуточнявайте с архитекта.
А , иначе цени много и архитекти много.Искай това за , което плащаш , а не разни самодейности :-D
KATANS - напреднал
БЛАГОДАРЯ ЗА СЪВЕТИТЕ!ХОДИХ ПРИ ЕДИН АРХИТЕКТ И ТОЙ МИ МИ ПРЕДЛАГА ДА МИ НАПРАВЯТ ВСИЧКО ПО ПРОЕКТА ТОВА ВКЛЮЧВАШЕ ВК,ЕЛ ,Г.ЗАСНЕМАНЕ ,ПРОЕК ОЗЕЛЕНЯВАНЕ И ПРОЕКТ НА ИЗОЛАЦИЯ И КАТО ЕКСТРА КОЛИЧЕСТВЕННА СПАВКА.С НЯКОЛКО ДУМИ МУ КАЗАХ КАКВО БИХ ИСКАЛ ДА ПРЕДСТАВЛЯВА КЪЩАТА И ДА МИ НАХВЪРЛИ НЕЩО КАТО СКИЦА .ОТГОВОРИ МИ ЧЕ НЕ МОЖЕ БЕЗ ДА СЪМ ЗАПЛАТИЛ.ТОВА БИЛО НАЙ ТРУДНОТО .ТВОРЧЕСКАТА РАБОТА БИЛО!СЪГЛАСЕН СЪМ, НО АКО ПЛАТЯ И НЕ МИ ХАРЕСА КАКВО ПРАВИМ.ТАКА ЛИ РАБОТЯТ ВСИЧКИ ИЛИ АЗ СЪМ ПОПАДНАЛ НА ТАКЪВ.
ГОРАН 2.БУРГАС МИ Е БЛИЗО БИ ЛИ МИ ПОМОГНАЛ ДА СЕ СВЪРЖА С ТВОЯ АРХИТЕКТ?
ОЩЕ ВЕДНЪЖ БЛАГОДАРЯ!СИГУРНО ЩЕ ВИ ДОСАЖДАМ С ОЩЕ ВЪПРОСИ :?
KATANS - напреднал
ArturDent
ИМАМ ПРОБЛЕМ С ОЧИТЕ И ЗАТОВА ПИША ПО ТОЯ НАЧИН :sad: СЪЖАЛЯВАМ, ЗА НЕУДОБСТВОТО!
goran2 - специалист
ПРАВИЛНО СИ МУ КАЗАЛ.ОТ ТАКЪВ БЯГАЙ НА ДАЛЕЧЕ ГЛЕДА ДА ТЕ ХВАНЕ ЗА КАНАРЧЕ И ПОСЛЕ КАКВОТО ТАКОВА.КАПАРО НЕ ДАВАЙ И ЗАНАПРЕД РАЗНИ МАЙСТОРИ ЩЕ ТЕ ВРЪНКАТ ЗА КАПАРО ЧУЕШ ЛИ,ЧЕ ТИ ИСКАТ КАПАРО БЕГАЙ ДАЛЕЧ ОТ ТАКИВА.ИЗПРАТИЛ СЪМ ТИ ЛИЧНО СЪОБЩЕНИЕ.
KATANS - напреднал
ЩЕ МИ БЪДЕ ЛИ НУЖЕН ТЕХНИЧЕСКИ ЗА ЦЕЛИЯ СТРОЕЖ ИЛИ МОГА ДА МИНА И БЕЗ НЕГО КАТО ПОЛЗВАМ ТЕХНИЧЕСКИ САМО ПРИ ИЗРАБОТВАНЕТО НА ПЛОЧИТЕ?СМЯТАМ ДА СЪМ ПОЧТИ ВСЕКИ ДЕН НА СТРОЕЖА НО НЯМАМ ПОЗНАНИЯ В ОБЛАСТА НА СТРОИТЕЛСТВОТО.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "ПРЕДСТОИ МИ СТРОЕЖ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: