• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравеите на всички във форума,
Доста неща са изписани по отношение на строежа на ед. къщи.Така или иначе и аз съм се хванал на хорото да строя.Накратко- предстоими строеж на къща с приблизителна площ около 280-300 кв. м. на 2 етажа.Къщата ще бъде без мазе-смятам основите не повече от 60 см. В това влиза и гараж коло 40 кв. м.Спрял съм се на зидария Поротерм 25 N/F .Предстои проектиране и т.н. Смятам от април да започна строежа. Строежа ще бъде в Белащица.Инвеститор и контрол съм си аз/материалите от мене/Търся бригада за изпълнение на грубия строеж.Условието е да си имат собствен инвентар/платна и подпори/Разбирам ,че без готов проект е малко трудно да се говори,но скоро и това ще стане.Чакам оферти от всички заинтересовани. тел. 0888680657-Румен
Последна промяна от atanasov032 на пон дек 19, 2011 5:59 pm, променено общо 1 път.
batsande - специалист
Казваш предстои ти проектиране и април смяташ да строиш? Или трябва да си голям късметлия и да попаднеш на свестни архитекти и бързи и общинари за да спазиш този срок и ли имаш връзки в тези институции.Иначе казано само са проектантите им е нужен 4-6 месеца за да ти докарат проекта в завършен вид. В общината/която и да тя/ не си дават зор и ако не ти върнат проекта за грешки и т.н. ще ти отнеме още 1-12 месеца.Според мен планирай първа копка на есен за да не изхабиш нерви в чакане. Успех
batsande написа:
Казваш предстои ти проектиране и април смяташ да строиш? Или трябва да си голям късметлия и да попаднеш на свестни архитекти и бързи и общинари за да спазиш този срок и ли имаш връзки в тези институции.Иначе казано само са проектантите им е нужен 4-6 месеца за да ти докарат проекта в завършен вид. В общината/която и да тя/ не си дават зор и ако не ти върнат проекта за грешки и т.н. ще ти отнеме още 1-12 месеца.Според мен планирай първа копка на есен за да не изхабиш нерви в чакане. Успех


Смятам ,че в общината ще мина бързо. Ще имам Строителен надзор- Доклад за съответствие на проектите !
Tsilkov - майстор
Ако изходните ти данни са готови и идеята за къщата(концептуален проект) избистрена в графичен вид(разпределения,3Д модели...) се нуждаеш до 1 месец да е готов ,изпечатан и събран проекта и да се внесе в общината; до 1 месец за одобрение(1 седмица ако си с надзор-аз лично не виждам много смсиъл) и 2 седмици срок за обжалване след което получваш разрешение.След това назначаваш технически,отваряте строителна книга,викаш геодезист+общинар ,поразчиствате парцела - още седмица-две.Всичко общо 3 месеца чисто техническа и сравнително праволинейна работа за да започнеш :wink: .
Под изходни данни имам предвид:геодезическа снимка с нанесени точки от кадастър ,или ДТК(което е за твоя регион),геоложки доклад,виза за проектиране,предварителни договри с електрото и ВиК.Ако изходните данни ги имаш черно на бяло като документ и това което пише в тях те устройва тогава важат въпросните три месеца до започването на строежа.Ако не е изпълнено това условие ,или нямаш одобрен концептуален проект просто няма смисъл да хабиш своето време и това на бригадите за груб строеж(не че някоя ще ти откаже де) :)
Относно основите земята замръзва на 80 см. (за всеки раьон си има норматив) така ,че основите ще са ти минимум толкова.То в случея 20 см. не са толкова от значение - уловката е че тези 80 см. с мерят в най-ниската точка на сградата ,а и не забравяй геоложкия доклад(там се вижда в кои пласт ще фундираш и колко тежка хидроизолация ти трябва) :wink:
Много благодаря! Само където все още нямам оферти :? Какво стана с тия строители? Да не би да са запразнили вече?
Стефко - специалист
Белащица попада в V категория, и не е нужен строителен надзор. Но ако вече си решил да има, още по-добре. Тъкмо ще ти прави всички актове, по етапи. Не допускай никакъв компромис относно точното водене на документацията. Може да е фатално, ако пропуснеш нещо със срока. И най-важното - събирай всички фактури и сертификати, без изключение. Събирай всичко в папки, като си правиш и списък. Пази оригиналите и копията в отделни папки, на различни места. Може да ти потрябват.
Tsilkov - майстор
atanasov032 написа:
Много благодаря! Само където все още нямам оферти :? Какво стана с тия строители? Да не би да са запразнили вече?
По мои наблюдения хора занимаващи се с груб строеж не влизат в тоя форум(виж за другите работи с лопата да ги ринеш)-така че не очакваи да валят оферти :sad:
FMaster - специалист
Просто строителството още от едно време е до Димитров ден, изкопни работи и груб строеж след април месец ! Весели празници!
djorch - напреднал
Преди време ника ми беше goran2 , но неможах да го възстъновя.Получих емейл , че някой ми е писал лично по тази тема, но немога да го прочета.Така , че човекът който ми е писал да ми напише лично на този ник.
mimilisa - специалист
Ами аз като имам напълно избистрен идеен проект , архитекта ще ми начисли ли разходи за творческа дейност или печеля по-бързото изготвяне на документацията? :roll:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "ПРЕДСТОИ МИ СТРОЕЖ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: