Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kolcho - специалист
Само да отбележа, че българските форуми са едно от малкото места по света, в които хора се обръщат по толкова важни проблеми / които са в пряка връзка със сигурността на обитателите на една сграда/ не към експерти, а към напълно непознати съветници... :hilfe:
ribnikolaevi - майстор
greco93 написа:
Ако съм сгрешил темата, моля да ме извините. Въпросът ми е следния... На следните снимки съм снимал стени, които възнамерявам да бутам с оглед на това да си разширя кухнята,защото съм ограничен откъм място. Апартамента е панелен. Бихте ли ми казали дали ще има проблем да ги бутна или не. Ако нещо не съм казал или снимал питайте за повече
И забележете отношението на автора на поста: 1. Пуска някакви снимки, извъртяни, човек трябва да има силно желание да му помогне, да не говорим че не е посочил какво ще бута точно. 2. Очаква инициативата да дойде от хората, които моли за помощ (да гопитат ако нещо не е ясно) !!!
Нямам думи!
Извинявай много, greco93 за нахалството, но едно проектче може ли да ти направя?! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: или ще ми се обидиш ако започна работа без твоето разрешение?!
:prayer:
nikolovvd - майстор
По принцип в общината трябва да има чертежи на блока.
veribela - специалист
kolcho написа:
Само да отбележа, че българските форуми са едно от малкото места по света, в които хора се обръщат по толкова важни проблеми / които са в пряка връзка със сигурността на обитателите на една сграда/ не към експерти, а към напълно непознати съветници... :hilfe:
На експертите трябва да се плати!
Във форума съветите са без пари.
iliya_i - майстор
veribela написа:
На експертите трябва да се плати!
Във форума съветите са без пари.
Ми да бута тогава. Нали не е в моя блок :finga:
Ако иска да бутне всички панели.
:!: Но при панелните конструкции, всички панели са носещи...
На който много му се бутат стени, да не си купувайте панел или ЕПК.
ArturDent - Почти Безобиден
iliya_i написа:
Ако иска да бутне всички панели.
:!: Но при панелните конструкции, всички панели са носещи...
На който много му се бутат стени, да не си купувайте панел или ЕПК.
Глупости, ама на търкалета. Всички стени били носещи.
В жилището на родителите имаше стени с ширина малко по-големи от ширината на врата (не касата!) бяха 8-10 см. и в никакъв случай не са били носещи!
Аз пък съм живял в ЕПК - там имаше вътрешни стени 10 см от материал който много напомня днешния гипс-картон, но запълнен отвътре с някаква смес от стиропор и гипс. Като ми трябваше да сложа дюбел, направо с отверката си правех дупка. Това няма никакъв начин да е било носещо.
iliya_i - майстор
ArturDent написа:
iliya_i написа:
Ако иска да бутне всички панели.
:!: Но при панелните конструкции, всички панели са носещи...
На който много му се бутат стени, да не си купувайте панел или ЕПК.
Глупости, ама на търкалета. Всички стени били носещи.
В жилището на родителите имаше стени с ширина малко по-големи от ширината на врата (не касата!) бяха 8-10 см. и в никакъв случай не са били носещи!
Аз пък съм живял в ЕПК - там имаше вътрешни стени 10 см от материал който много напомня днешния гипс-картон, но запълнен отвътре с някаква смес от стиропор и гипс. Като ми трябваше да сложа дюбел, направо с отверката си правех дупка. Това няма никакъв начин да е било носещо.
Той нормалният панел за вътрешни преградни стени си е 10 см. армиран бетон, но служи за опора на снадката между два таванни панела. Смяташ, че панелните блокове са с цели плочи ли? Не бъркай размерите с тухлата! Тази рамка дето е на снимките за украса ли е сложена според теб?
ribnikolaevi - майстор
iliya_i написа:
ArturDent написа:
iliya_i написа:
Ако иска да бутне всички панели.
:!: Но при панелните конструкции, всички панели са носещи...
На който много му се бутат стени, да не си купувайте панел или ЕПК.
Глупости, ама на търкалета. Всички стени били носещи.
В жилището на родителите имаше стени с ширина малко по-големи от ширината на врата (не касата!) бяха 8-10 см. и в никакъв случай не са били носещи!
Аз пък съм живял в ЕПК - там имаше вътрешни стени 10 см от материал който много напомня днешния гипс-картон, но запълнен отвътре с някаква смес от стиропор и гипс. Като ми трябваше да сложа дюбел, направо с отверката си правех дупка. Това няма никакъв начин да е било носещо.
Той нормалният панел за вътрешни преградни стени си е 10 см. армиран бетон, но служи за опора на снадката между два таванни панела. :rolleyes: =D> Смяташ, че панелните блокове са с цели плочи ли? Не бъркай размерите с тухлата! Тази рамка дето е на снимките за украса ли е сложена според теб?
А да не пишем за това, от което не разбираме, може ли? Благодаря!
Здравейте! Новак съм във форума и въпреки, че изчетох всичко свързано с разпознаването на носещите стени и строго забраненото им събаряне, не разбрах дали стените, които искам да премахна са такива. И в тази връзка ако позволите бих желал да се възползвам от темата, за да задам въпроса си тук. Та по същество...
Реших да направя ремонт на етаж 4-ти от семейната къща. Сградата е 6 етажна, като първите 3 са сутерени. Четвъртия етаж се води първи жилищен.
За да извърша ремонта, така както на мен ми се иска е нужно да премахна някои стени, но тъй като съм невеж от към конструкция не знам дали са носещи и дали въобще конструкцията позволява тяхното събаряне. Качвам чертеж, на който съм ограничил стените, които искам да премахна с червено и имат кръстче в средата. Стена разделяща банята с кухнята искам да я изнеса към кухнята, като целта е да се разшири банята.
Въпросът ми е ... носещи ли са стените и ще се наруши ли конструктивната устойчивост на сградата ако въпросните стени от чертежа бъдат премахнати, а другата преместена.
Благодаря предварително!
Поздрави!
Само да допълня, че къщата е на калкан, но калкана не е застроен- парцелът седи празен, не е построен

Прикачен файл

план1.jpg

Прикачен файл

Без име.jpg

Тема "Носещи стени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: