• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
perko - специалист
torbalan, това смятам и аз да направя.
Ако трябва да е законно отвсякъде, по-лесно би било направо нов строеж да правя, пред вид това че няма никаква конструктивна документация. Смятам темата за сега за изчерпана, отивам в общината да ги разпитам и там.
torbalan - Дървен философ
да не стане накрая "за тези, които питат - с каска..."

напиши им уведомителното писмо за покрива и действай съгласно закона...
не задавай излишни въпроси в общината, защото там като правило - гледат да ти направят живота на трапчинки :)
piron45 - майстор
perko написа:
не познавам съседите
Е че какво чакаш, първа работа като новодомец. Направи една лека софра и покани съседите да се запознаете, тъкмо ще можеш да сондираш леко отдалеч въпроса и да усетиш какви са мненията им по отношение на ремонтите. След известно време си напиши на един лист че искаш да си направиш ремонт на покрива с леко повдигане и оформяне на мансарда и мини през всеки с подобаващо приятелско отношение, да се подпишат че нямат нищо против. Направят ли го си действай и не ти трябват никакви документи.
Аз на тоя принцип си усвоих едни 35м2 пристройка на къщата и веранда на входа, при това имам съседи от северната ми страна и къщата им е на по малко от 3м от моята.
Иначе по законния начин си е голяма разправия с общината и цялата бюрократична машина. Загуба на много време, пари и нерви. Преди да почна строежа само за една данъчна оценка ме мотаха два месеца като не ми признаха скица правена преди 1г та ми искаха нова скица, след това комбинирана скица и за всяко нещо трябваше да плащам и потроших сума нерви. А тогава изобщо не ставаше въпрос за строеж, а за проста данъчна оценка на имота.
perko - специалист
Ще станат три години това лято, откакто е готова мансардата. Жената, ходи до общината тогава да пусне уведомление, че ще ремонтираме покрива. От там са я отпратили и и казали да не ги занимава с глупости и да си прави ремонта. Надигнах, с около 1.5 метра до билото и стаите станаха много приятни.
Фирма ХХХХ е специализирана в комплексните решения на проблемите, свързани с ***

А форума е специализиран за НАПРАВИ САМ, както си личи от името му! Рекламата е забранена тук , а по-точно саморекламата! Ако искаш да си полезен, можеш да дадеш БЕЗПЛАТНИ съвети , а когато си проличи твоята компетентност от тях, хората сами ще те потърсят! Една седмица , обаче няма да можеш да даваш съвети , за да имаш време да прочетеш правилата!
stenmark - специалист
Не мога да разбера защо модераторите като решат някой постове ги трият,а този който е даже е бил против правилата не го трият на цяло.Човек като прочете че има коментар по темата влиза да прочете и какво чете ала бала...
ianis-build - напреднал
Много добра тема, много ми помогна. Имах подобен проблем но за щастие вече е решен.
  • 1
  • 2

Тема "разрешително за ремонт на покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: