• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
egomen66 - майстор
Здравейте. Дойде момента да започвам втория етап от стоежа на моята къща. Ще се зида с тухли четворки. Искам да се посъветвам с вас , с какъв материал да зидам тухлите. Дилемата е между варов разтвор и зидарско лепило. Консултирам се с различни познати и получавам различни мнения. Варовия разтвор трябвало да се сее , да му се добавя цимент... Зидарското лепило било по скъпо , и от лепило до лепило балкан разлика :lol: . Ще съм ви благодарен да споделите вашите мнения . :partyman: Тухлите са добри - в смисъл прави , изпънати .....че като коментирам с приятели , все този въпрос ми задават . :)
ivouz - специалист
Варов р-р и цимент.Ще бъркаш и ще носиш ,няма само да се разхождаш с лодката! :lol:
fbr - майстор
Ако вземеш само пясък и го пресяваш сух, става лесно, добавяш цимент и става огън. Единствен недостатък е, че ВиК и ел. майсторите псуват зидаря.
egomen66 - майстор
Близо сто преглеждания само две мнения . Труден въпрос ли зададох.....със варов разтвор или зидарско лепило? #-o Благодаря .
kuuuuuul - майстор
Аз не знам какво е това зидарско лепило :? Иначе за мазане и зидане разтвора е един и същ,по нагоре е дискутиран.За пресяване ползвай стара пружина от легло,става много лесно.Както си близо до водата не те съветвам да ползваш вар и гипс по време на строежа. :partyman:
crez - майстор
egomen66 написа:
Близо сто преглеждания само две мнения . Труден въпрос ли зададох.....със варов разтвор или зидарско лепило? #-o Благодаря .
Ако тухлите са ти протерм, може и с лепило(производителя на тухлите го предлага). Всички други з варов разтвор+цимент. Ето тук http://www.misiamoiatdom.com/191-%D0%B7 ... 1%80%D1%86
dolli - специалист
У Полско поротерма го зидат, лепейки го с някаква пяна, нещо специално е, не е обикновен полиуретан, но изглежда точно като него. Ама това у Полско, там са богати :-D
EDI - майстор
И тук се зида с пяна, CX10 струва 10 лева флакона.Аз поне от 2 години зидам с нея в къщи и на вилата.
Здравейте, имам вече готова ограда от тухли, но измазването ще е по-нататък. С какво мога дотогава временно да я направя бяла, а догодина ще я измажем. Благодаря ви!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "материал за зидане на тухли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: