• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
krasimir.iankow - напреднал
Здравеите!Интересува ме с какъв строителен материал се зидат тухли , какви са предимствата и недостатъците им и каква каква е разходната им норма!Благодаря Ви предварително !
rendo - специалист
Зидат се с варов разтвор (хоросан - т.е. вар,пясък,цимент)

Разходна норма - зависи как знаеш да зидаш и дали с с нови тухли или стари.

предимства и недостатъци - не може да се коментира защото просто такава е технолгията.
Все едно да питаш какви са предимствата и недостатъците да се кара колата с гуми вместо без :lol:
stenmark - специалист
има един материал в торби и се разбърква като теракола.като зидаш слагаш само по две линии от материала,става много здраво,единсвения недостатък че върви много тънко и не може като варта да изправяш зидарията.не помня името но в складовете сигурно го знаят.
gorgidanchev - специалист
Има един материал казва се кал...Жълта пръст ... :lol:
torbalan - Дървен философ
миналото лято в наше село най-евтиния материал за зидане (като изключим калта) беше цимент и пясък...
варта беше по-скъпа от цимента.... :)

така, че ние зидахме с цимент и пясък...

недостатък на тоз материал за зидане е, че ако сбъркаш нещо и се сетиш след повече от час - два, не може да се разлепи тухлата... а се троши....
stenmark - специалист
в Гърция зидат само с цимент и пясък.става много здраво.зидарията там е с 8см.тули два реда като между тях има каменна вата.
stivemaster - майстор
Здравеите на всички.Вече две години за материал за зидане на тухли - каквито и да било включително газобетонни блокове от автоклавен и пенобетон,полистиролбетон или бетонни тела използвам пластификатор заместващ варта.Изпробвайки различни видове с различно качество и цена от тези които пробвах най сполучлив като че ли ми се струва http://www.isomat.gr/index.php/bg/ДОБАВ ... .flypage2/ но има най различни фирми производители вече.Към обичайната цименто-пясъчна смес 1/4 се добавя от пластификатора според дозировката на опаковката.Освен изключителното удобство от използването му дава възможност за работа и през зимата до -7 гр.т.е. мразоустойчив.Препоръката ми към всеки е за зидарски разтвори и особено за циментова мазилка пък и в замазка ако щете никога вече не използвайте вар.Дори и в България вече има пластификатори на много фирми напълно заместващи и превъзхождащи качествата на варта и изключващи недостатъците и.
Filomatis - специалист
И в Кипър се използва цимент и пясък.За да се забави втвърдяването има специани препарати,но най-често използват препарат за миене на чинии,тъй-като не действа корозионно върху металния скелет на къщата.
torbalan - Дървен философ
лелееее
то май само в България се ползва вар....

а като казах на колегите ,че зидаме с цимент и пясък - щяха да ме изядат...
наслушах се на мнения от рода на "дядо ми никога не е зидал с цимент и пясък..."
piron45 - майстор
stivemaster написа:
Здравеите на всички.Вече две години за материал за зидане на тухли - каквито и да било включително газобетонни блокове от автоклавен и пенобетон,полистиролбетон или бетонни тела използвам пластификатор заместващ варта.Изпробвайки различни видове с различно качество и цена от тези които пробвах най сполучлив като че ли ми се струва http://www.isomat.gr/index.php/bg/ДОБАВ ... .flypage2/ но има най различни фирми производители вече.Към обичайната цименто-пясъчна смес 1/4 се добавя от пластификатора според дозировката на опаковката.Освен изключителното удобство от използването му дава възможност за работа и през зимата до -7 гр.т.е. мразоустойчив.Препоръката ми към всеки е за зидарски разтвори и особено за циментова мазилка пък и в замазка ако щете никога вече не използвайте вар.Дори и в България вече има пластификатори на много фирми напълно заместващи и превъзхождащи качествата на варта и изключващи недостатъците и.

Колега сподели каква е цената на тази добавка
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "материал за зидане на тухли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: