• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nautilus33 - майстор
Поясът е широк 15см, не 30, защото и стената е с тази дебелина. Въпросът сега обаче е, как да повдигна арматурата на 6см над зида, за да е в средата по вертикал? С дървени трупчета пред 1м примерно? Защото това, което ползвам в момента са платмасови фиксатори за плоча, но те повдигата на 2см.
шоп - майстор
чет сеп 26, 2019 3:36 pmnautilus33 написа:
Поясът е широк 15см, не 30, защото и стената е с тази дебелина. Въпросът сега обаче е, как да повдигна арматурата на 6см над зида, за да е в средата по вертикал? С дървени трупчета пред 1м примерно? Защото това, което ползвам в момента са платмасови фиксатори за плоча, но те повдигата на 2см.
Може и с парчета тухли, керемиди, камъчета...
nautilus33 - майстор
Благодаря. И още нещо- слкед като излея, какъв е най-добрия начин да нивелирам отгоре? Защото в момента на 2-3 места, точно където са колоните има по-ниски участъци?

ПП арматурата на пояса през тази за колоните ли трябва да мине(от вътрешната страна на арматурата за колоните), или около нея? Защото съм оставил арматурата на колоните по-дълга, за да вържа пояса към нея. Колоните ги излях в понеделник и утре махам кофража.
Руди - майстор
Нормално е арматурата на пояса да мине вътре
в арматурата на колоната, но не е голяма болка и
да мине отстрани.
Повдигането можеш да направиш с камъчета, парчета
бетон (от тротоарни плочки примерно), може с тел
към кофража, но не с дърво или керамика.
nautilus33 - майстор
Трябва ли да сложа бигла на армтурата на колоната след като вържа пояса към нея? Защото имам няколко останали бигли.
Whiskey - специалист
Колеги, да съживим темата с един такъв въпрос. Ще се зида с тухли Porotherm 25 N+F Light. Зидарският разтвор ще е някакъв готов варо-циметов за зидария, дали ще е на Баумит, дали на Рьофикс, дали ще успя да си намеря Porotherm мисля няма голямо значение. Интересува ме друго - навсякъде технологията на зидане с тези тухли дават, че зидарският разтвор се полага в две успоредни по дължина ивици в краищата на тухлата, а в същото време производителите на разтвора казват, че се полага на цялата контактна повърхност. Кое според вас е по-правилно?
Whiskey - специалист
T.e. разбирам, че следвам технологията на производителя на тухлите. Благодаря :)
MamaMy - майстор
Иначе няма смогване с разтвор. Докато се запълнят тия дупки все ще лапа. Ще ходи по една торба на три тухли. :)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "материал за зидане на тухли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: