Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
pipbel - майстор
n.nikoloff написа:
То и за нея има автоматика.
Малко ме съмнява... :?
Ето го решението, приложено две снимки

Прикачен файл

DSC03086.JPG едната от реално монтирано задвижване

Прикачен файл

FTS.JPG
едната от проспект
FTS.JPG (25.71 KиБ) Видяна 3441 пъти
puh4 - специалист
Ivcho77 написа:
Ето го решението, приложено две снимки
И като сложиш и електронно заключване си Ок.
Принципно няма смисъл от ел. брава или ел. насрещник, понеже двигателя си я държи заключена вратата, а и много усложнява. Разбира се, за решат ли да ти влизат в къщата няма кой да ги спре :sad:
VLADO66 - майстор
Правил съм ръчно заключване на моторизирана врата без спирачка с двустранно заключване, като езика при заключване натиска краен изключвател/шау-бау/ чрез който се прекъсва захранването на двигателя.
vk - специалист
Това което е показал Ivcho77 ми изглежда много добро. Така човек може да си автоматизира металните врати на гаража. Ако драснете и какви са параметрите на двигателя, както и цените , да може човек да се ориентира.
Andri01 - майстор
На същия принцип/ с две рамена/ са и моите врати на гаража. Всичко е DIY : верига от колело,двигател 12в. от чистачки ,стари ДУ от кола. Схемата за управление и аварийно отваряне/ към гаража няма втора врата/ - личен патент :) :? :partyman:
Здравейте, колеги забелязах, че темата е неактивна от доста време, но да не създавам нова реших малко да я подновя. На скоро си закупих секционна гаражна врата с автоматика - зелен цвят (на който се кефя най-много) и не мога да не споделя радоста си с Вас. Прикачвам и снимка на модела:
Изображение
Ако някой се интересува вратата е полско производство до колкото ми обясниха с немска автоматика.
Последна промяна от Virtex на пет апр 20, 2018 8:36 am, променено общо 1 път.
Причина: премахната рекламна част
Andri01 - майстор
Ако е до рекламата,мога да дам линк към други фирми. :) :partyman:
Virtex - майстор
Ако са изгодни - може, дори и на ЛС :-D

Че търся секционна, златен дъб, с термо панели.

Линка от предния пост е махнат, но мнението е оставено, да се знае, че този е само за реклама, няма адекватно мнение :)

Тема "Гаражни врати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: