Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
luchito - специалист
Здравейте,дойде време да си правя ограда и на нея ще имам 2 гаражни врати-тип ролетка с ел.двигател.Проверих в доста фирми и обща взето цената е от 1200 до 3000лв за врата 2.80-2.40.Цените ок,аз си преценявам,но коя фирма да избера?Ще помоля тези от вас,които използват такива да ми дадат съвет и да ме насочат към някоя фирма и какво е важно да се знае/внимава,от алуминий ли е най-добре...?!!?.Забравих да кажа,че искам вратите да са с дървесна имитация(фладер)

Прикачен файл

485_BIG_IMG_1183448190145.jpg
485_BIG_IMG_1183448190145.jpg (79.92 KиБ) Видяна 18728 пъти
velsi - Почетен майстор
Хм, а мислиш ли, че въпроса ти е за този форум? :? И какви фирми да ти препоръчаме като даже града, в който живееш не си написал. От кого се криеш?
Justy - майстор
Аз пък искам да видя чобанина, тръснал тази гиздава ограда на 10 метра от панелката.......идилия :lol: :lol: :lol:
luchito - специалист
velsi написа:
Хм, а мислиш ли, че въпроса ти е за този форум? :? И какви фирми да ти препоръчаме като даже града, в който живееш не си написал. От кого се криеш?
да,пропуснал съм да напиша,от София съм
n.nikoloff - специалист
Твоя си работа, но за целта няма по-лош вариант от врата тип ролетка. Ако искаш да имаш врата за повече от 6 месеца - направи я по друг начин. Имам опит от 1995 г досега в автоматизирането на портали. С тези рулетки престанах преди 6 години. Гладен да остана няма да се занимавам с монтаж и поддръжка на такова нещо.
luchito - специалист
n.nikoloff написа:
Твоя си работа, но за целта няма по-лош вариант от врата тип ролетка. Ако искаш да имаш врата за повече от 6 месеца - направи я по друг начин. Имам опит от 1995 г досега в автоматизирането на портали. С тези рулетки престанах преди 6 години. Гладен да остана няма да се занимавам с монтаж и поддръжка на такова нещо.
Защо,обосновете се,при мен няма възможност за секционна,ограда е!
n.nikoloff - специалист
Направете си обикновен двукрил портал, а ако имате възможност и място - плъзгащ.
Рулетката първо е много шумна, освен това механизмите не издържат много, дори и шведските. Ако не дай си Боже спре тока така блокира, че трябва едва ли не да се разглоби цялата, за да се разблокира.
schuldiner - майстор
n.nikoloff написа:
Направете си обикновен двукрил портал, а ако имате възможност и място - плъзгащ.
Рулетката първо е много шумна, освен това механизмите не издържат много, дори и шведските. Ако не дай си Боже спре тока така блокира, че трябва едва ли не да се разглоби цялата, за да се разблокира.
Ааа, не е шумна! Съседът е с шкода "остави я" и въобще не се чува ролетката докато трака дизелът. Като спре токът отвътре може да я отваря с някаква манивела, ама отвън ТЦ.
Според мен ролетка/крило си е само за гаражна врата. За двор - плъзгащ портал, с опция за лесно ръчно отваряне или най-обикновена порта.

ПП Един друг съсед си направи порта с врати, отварящи се навътре - като вкара колата и не можа да затвори крилата... То чак толкова не вярвам да се обърка някой друг, ама иска мислене, за да се направи избор.
n.nikoloff - специалист
Аз също най-много харесвам плъзгащия портал като конструкция, а и автоматизирането му е малко по-евтино от двукрилия такъв. След него идва двукрилия, а рулетките... Не че повечето рулетки монтирани отпреди много години от мен не работят, ама количеството на дефектиралите поради фабрични проблеми е много по-голям, отколкото на двукрилите портали или плъзгащите. Мнението ми касае само автоматизираните рулетки, а не въобще рулетките.
6aman - напреднал
Здравейте,
в момента и за през цялата 2010 година има промоция на секционни врати на фирма Хьорман за размери 2500/2000 и 2500/2150 за 1700 лв с двигател, топлозиолация и всички системи за сигурност, които дори са патентовани от тази фирма. цената е без монтаж, който е в рамиките на 80 -90 лв. . Вратите са с едно дистанционно. Не съм представител на фирмата, а бъдещ собственик. До 2 месеца ще бъда оборудван с такава секционна врата.

Тема "Гаражни врати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: