Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
velinsl - специалист
... Не на кича. Но друго си е скъпоструващата фукня, нали.
Аз далеч не от това, чиста проба мързел :-D .
Където живея, за обикновенни портални врати ми искат 800лв, а от ролетни щори ще ми излезе 1200-1300лв. с колоните, който още нямам(слагам ги 200-300лв)
В тоя случай кое е по-добре?
Стефан - майстор
velinsl написа:
... за обикновенни портални врати ми искат 800лв, ..?
Как 800 лв? Тия нормални ли са, бе? Кажи къде живееш, и да дойда да правя врати. Една врата, независимо от сложността, се прави за максимум 2 дни, с монтажа. Сложи по 100 лв на ден, + 1 бира :lol: Даже и по 2 да го умножиш, пак не идва сметката. :?
velinsl - специалист
В Сливен, това е само направата. Отделно монтажи, колони, панти и т.н.
А Ролетните 1500лв ги смятам с всичко дори и батериите на дистанционното.
леля от село - специалист
Пичове,
Дайте съвет откъде "по-тънко" да си закупя следното:
1.секционна гаражна врата Хьорман 3000х2600 - EPU40 на М линии, woodgrain повърхност- това е по-грапавкото
2.автоматика SupraMatic
3. жило за аварийно отваряне
4. комплект брава, обков, патрон
5. един брой дистанционно
За това удоволствие ми искат крайна цена плюс монтаж 3351 лв. ДДС включено.
От Пловдив съм.
Въпросът ми е конкретен. Форумните "експерти" да се въздържат от коментари и "съвети". Благодаря!
Biso - специалист
Провери тук.
На мен представителите им в Бургас ми направиха доста по-добро предложение от Хьорман за термопанел, но с други размери - 3200/2600. Мисля.....поне около 1000лв може да спестиш.
леля от село - специалист
Biso

Това си е голяма разлика в цената. Сигурен ли си, че за Хьорман става въпрос??? На уеб страницата им никъде не е споменато, че са представители на Хьорман. Не ми пречи да звънна в представителството и да ги питам дали са им в списъка. Не става въпрос за Ганьовски икономии. И фактът, че съм жена, не означава, че някой може да ми пробута к"во да е! Аз знам какво искам и е факт, че мога да си го позволя. Медният ми глас е подвеждащ. Не искам разни заместители.
Каква ти е автоматиката? С какво покритие ти е панела? Секционна врата ли е? И много други въпроси...

Със здраве
Biso - специалист
Какво значи Хьорман?!
Това е система, която сглобяват от термопанели (или само панели)......при това доколкото разбрах във вашия регион (или поне някои от моделите :) ) по технология на фирмата.
Аз още не съм я поръчал реално, защото тепърва строя и няма как да се монтира, но погледнах системата и изглеждаше съвсем наред.
Т.н секционни врати представляват просто едни панели (с изолация или без), с няколко разновидности от ширини, дебелини и цветове, които могат да се навиват на рулетен принцип отгоре или изтеглят под тавана (като изхвърлящите). Аз не съм търсил на всяка цена лепенката Хьорман..... :mrgreen: Досега на тях имам впечатления само от изхвърлящите крила.
Просто предложих алтернатива. Срещни се с тях и виж дали те устройват и ти харесват. :wink:
леля от село - специалист
Абе, лепенка и на мен не ми трябва. Аз си избрах вече това, което описах. Има го на официалната уеб страница на Хьорман. Там има и кратък списък с дистрибуторите им, но ако им звъннеш ще ти дадат още няколко пъти по толкова. Не ми трябват някакви, дето ще почнат да ми се обясняват, кое било по-евтино пък същото. И ще стане като онзи виц за един, който попитал за филия хляб, пък отсрещния му се обяснявал половин час как вуйчо му имал хлебозавод. Разбираш мЪ. Имало и български панели, които приличат на това, което искам. Да, ама гаранциите не са същите. Мъжът ми даде зелена улица и утре ще ходя да поръчвам. Е, ще се пробвам да звънна на собственика и смъкна на 3000 като платя в брой, макар че това много го мразя. И само за инфо- вече питах чичо Гугъл колко е това удоволствие в ЮКей като най-голям европейски пазар и ,съответно, с по-ниски цени. Ми, почти същите пари с минимум отгоре.
pipbel - майстор
И аз обмислях автоматична гаражна врата, ама се отказах.Нямам височина за целта.
Минах на ей такова решение, тип хармоника.

Прикачен файл

garaz.jpg
garaz.jpg (78.31 KиБ) Видяна 6774 пъти
n.nikoloff - специалист
То и за нея има автоматика.

Тема "Гаражни врати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: