Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Стефан - майстор
Колега, с тия ли 13 поста към момента ще ми правиш забележка? Бъди уверен, че вече чета всичко, преди да пиша каквото и да е. Все пак, чакам отговора ти за предимствата.
6aman - напреднал
Стефан написа:
Колега, с тия ли 13 поста към момента ще ми правиш забележка? Бъди уверен, че вече чета всичко, преди да пиша каквото и да е. Все пак, чакам отговора ти за предимствата.
Здравей КОлега,
имаш мнооого постове, ранга ти е майстор, но не разбрах какво си чел от това, което пиша. Никъде не съм писал, че ролетната е по-лоша от секционна и тем подобни, както и да изтъквам предисмтва и недостатъци на някоя от тях. Със сигурност мога да твърдя обаче, че "гаражно" изпълнение на направата на врата е по-лошо от врата, от фирма, която е реномирана на пазара и е определено е по-голяма на години от твоите :) За това, че ти правя забележки, това пак някъде между редовете си го чел.
Бих се доверил на фирма с традиции с отлично изпълнение на всякакъв вид защити, както и доказани технологии, пред самоделка дори това да ми коства, повечко пари.
Стефан - майстор
Колега 6aman,
Ви ли споделил пред форума ти на колко си години?
pavkatay - майстор
абсолютно не се изказвам по темата, но заставам на страната на стефан. той и още няколко други колеги са еталон за възрастни участници, но съм сигурен, че и моята възраст е в 'горна' категория в сравнение с повечето колеги, все пак и аз не съм сигурен, че на българския пазар има фирма , която е действала и е била актуална повече и от половината ми години :?
velsi - Почетен майстор
6aman написа:
Бих се доверил на фирма с традиции с отлично изпълнение на всякакъв вид защити, както и доказани технологии, пред самоделка дори това да ми коства, повечко пари.
Това за съжаление означава, че просто не си за този форум!
pavkatay - майстор
velsi написа:
6aman написа:
Бих се доверил на фирма с традиции с отлично изпълнение на всякакъв вид защити, както и доказани технологии, пред самоделка дори това да ми коства, повечко пари.
Това за съжаление означава, че просто не си за този форум!
и по повод писаното от велси- фирмата с традиции поверила бизнеса си на хора без познания не би могла да има 'отлично изпълнение' на 'доказани технологии'- говоря за малкото фирми, които имат традиции по- възрастни от мен и стефан ,но са на българския пазар представлявани от мениджъри и изпълнители 'родно произвдство'.- направи сам или гаражното от разумен човек е за предпочитане в този случай
Стефан - майстор
pavkatay написа:
но са на българския пазар представлявани от мениджъри и изпълнители 'родно произвдство'.
Колеги, от шегата навлизаме в сериозните теми. И за мен е обидно, че някои съфорумци игнорират всичко българско, и приемат всичко чуждо. Жалко е!!! От моя опит, и в контакт с чужди фирми и специалисти в моята област съм разбрал, че българските специалисти не са с нищо по-лоши от специалистите от други страни. Напротив!

Лошото е, че нашите специалисти нямат нужното самочувствие. Имам обяснение защо е така. Но спирам до тук.
6aman - напреднал
Пак здравейте,
и да взема малко да се намеся и аз, че нещо пак си правите изводи, за години и т.н.
Годинките са ми достатъчни да си позволя с честен труд да карам нов автомобил да имам деца, и да си строя къща.
Да ли съм за този форум, явно от 14 поста, щом модератора е преценил, че не съм да ми трие акаунта и да приключваме.
Че предпочитам българското пред чуждото спор няма. Но тук без да се обиждате, защото явно сте малко повече обидчиви, ще ви споделя, че всичко, което видях като направа на врати от български майстори не отговаря на моите изисквания, качество, системи за задвижвания, ако щете и материали. Все има елементи, които не съвпадат с изискванията ми. Сега пък някой ще попита какви са ми изискванията... :). Другото което е, че покрай строежа и не само на моята къща, забелязвам че строителите, биха предпочели да споделят по малко от опита си за да могат да не си "напрягат, малко повече кръста."

Сега пак ще хукнат обвинения, че сигурно такива майстори съм си намерил, че ,,,, и т.н.

Когато визирах възраст, ако някой беше вникнал в метафората, ще ше да разбере, че по-скоро правя тип поздравление на Стефан, защото фирмата а която говоря е на 75 години.
А това да ли съм за този форум.
Е аз имам нужда от него и ще го посещавам.
Илиян Илиев™ - майстор
6aman написа:
...ще ви споделя, че всичко, което видях като направа на врати от български майстори не отговаря на моите изисквания, качество, системи за задвижвания, ако щете и материали...
Не си виждал пантите изобретени от Стефан, за това така говориш.
bobiavto - специалист
"Хьорман" , така се казва фирмата , даже в момента имат и промоции, които май съвпадат с твоят размер. Един приятел ги ползва като фирма от поне 10г. и е изключително доволен от качеството.

Тема "Гаражни врати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: