Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
velinsl - специалист
Май ще мина на идеята за плъзгащ портал.
Щом е такава работата ще се преориентирам.
andon1980 - специалист
n.nikoloff написа:
Твоя си работа, но за целта няма по-лош вариант от врата тип ролетка. Ако искаш да имаш врата за повече от 6 месеца - направи я по друг начин. Имам опит от 1995 г досега в автоматизирането на портали. С тези рулетки престанах преди 6 години. Гладен да остана няма да се занимавам с монтаж и поддръжка на такова нещо.
Колега аз се занимавам точно с такива ролетки и спорем мен си в много грешна посока.Първо ролетните врати имат елементарно действие барабаните сас лагери пружините са италиански не шведски при добра центровка няма начин да се счупят.На водачите се слагат гумени уплътнители с четка така че се обезшумява в голяма степен.Цената на ролетните врати от ламели е 80 90 лв за квадрат а на термоламелите около 160 така че спавнено със секционните врати си е доста добра цена.Като не сте много наясно не пишете такива глупости.Какви плъзгащи врати какви чудесии
n.nikoloff - специалист
andon1980 написа:
n.nikoloff написа:
Твоя си работа, но за целта няма по-лош вариант от врата тип ролетка. Ако искаш да имаш врата за повече от 6 месеца - направи я по друг начин. Имам опит от 1995 г досега в автоматизирането на портали. С тези рулетки престанах преди 6 години. Гладен да остана няма да се занимавам с монтаж и поддръжка на такова нещо.
Колега аз се занимавам точно с такива ролетки и спорем мен си в много грешна посока.Първо ролетните врати имат елементарно действие барабаните сас лагери пружините са италиански не шведски при добра центровка няма начин да се счупят.На водачите се слагат гумени уплътнители с четка така че се обезшумява в голяма степен.Цената на ролетните врати от ламели е 80 90 лв за квадрат а на термоламелите около 160 така че спавнено със секционните врати си е доста добра цена.Като не сте много наясно не пишете такива глупости.Какви плъзгащи врати какви чудесии
Няма да споря. Като дойдеш на моя опит тогава можеш да ми правиш забележки. Когато слагахме от Швеция - Италия не бяха чули за такива неща. Сетне всички започнаха да ги купуват от Китай и нещата си дойдоха на местата.
Стефан - майстор
andon1980 написа:
.Цената на ролетните врати от ламели е 80 90 лв за квадрат а на термоламелите около 160 така че спавнено със секционните врати си е доста добра цена.Като не сте много наясно не пишете такива глупости.Какви плъзгащи врати какви чудесии
Извинявам се, но аз не предпочитам нито ролетни, нито плъгащи врати. Предпочитам обикновенни двукрили врати. Те също могат да се автоматизират, и да се постигне какъвто си искате дизайн. Според мен са и доста по красиви, и на цена, в пъти по-ниска. Но пуста мода - едно е да кажеш ролетна врата, с дистанционно, а съвсем друго е обикновенна врата. :lol: Ами ако случайно бързаш по спешни задачи, и спре тока?
n.nikoloff - специалист
Стефан написа:
Предпочитам обикновенни двукрили врати. Те също могат да се автоматизират, и да се постигне какъвто си искате дизайн. Според мен са и доста по красиви, и на цена, в пъти по-ниска. Но пуста мода - едно е да кажеш ролетна врата, с дистанционно, а съвсем друго е обикновенна врата. :lol: Ами ако случайно бързаш по спешни задачи, и спре тока?
+1 от моя страна!
6aman - напреднал
Ако спре тока врата си има и механично отваряне, така че има хора, които преди нас са го измислили.
Стефан - майстор
Сигурно е вярно. Аз съм привърженик на по-простичките и изчистени неща. И не са проблем финансите. Не на кича. Но друго си е скъпоструващата фукня, нали.
6aman - напреднал
Да фукня и ще дам пример:
Взех от фирма оферта за ролетна гаражна врата. Цената бе 4 пъти по-голяма от секционна. Да не говорим и за това, че за нея изискваше и "по-специално" монтиране. Има си практични решения дори за неща, за които по някога обръщаме твърде много време, пари.
Стефан - майстор
6aman написа:
Да фукня .
Това го разбрахме. Само не разбрах кои са предимствата на една ролетна врата за 1700 лв без монтажа, пред една врата за 150-200лв с монтажа?
6aman - напреднал
Стефан написа:
6aman написа:
Да фукня .
Това го разбрахме. Само не разбрах кои са предимствата на една ролетна врата за 1700 лв без монтажа, пред една врата за 150-200лв с монтажа?
Предимството е в това кой как чете постовете малко по напред :lol:

Тема "Гаражни врати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: