• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
egomen66 - майстор
Здравейте приятели.Предстои ми строеж на едноетажна къща.Имам следния въпрос , като предварително ВИ благодаря за отговорите. 40 см. ивичести основи . Между тях се прави армирана заливка(плоча)10-12 см. Армировката да се застъпи с основите ,вътрешния кофраж на ивичестите основи ще остане под армировката.Бетон В25-водоустичив(водоотблъстващ).Заливане на основи и плоча едновремено.Вътрешния кофраж се загробва.Цифрите по горе са примерни. Удачен ли е този метод(+) и(-) ? Благодаря ви отново и честит 3 март.
ivouz - специалист
Опитай да покажеш нещо примерно.Аз лично не те разбрах
Gadnyara - специалист
А не може ли да се избегне кофража за основите?
egomen66 - майстор
Ако основата примерно по проект е дълбока 1 мет. с армираната заливка ще стане 1 мет и 15 сантиметра. Армировката на основите и заливката (плоча кота 0) са взаимно свързани. Изливат се заедно.Външния кофраж се маха след необходимото време а вътрешния си остава под плоча( кота 0).КЪЩАТА няма да има маза . ЩЕ бъде на един етаж 110 кв. м. на гредоред за таван. Всичко по ВиК ,ЕЛ, и хидроизолация ще бъде заложено предварително и тогава излято.
vsterev - специалист
Каква заливка мусака ли правиш или къща ?
ivouz - специалист
Добре де по проект как го дават.Доколкото те разбирам основите в земята до кота О За тях кофраж не ти трябва кофража ти е само отстрани за плочата.Какъв е тоя кофраж който ще остане вътре?Моя съвет е повдигни котата с 50-60 см с кофраж от двете страни (като отвън е с височината на плочата) след изливането на бетона де кофраж(само отвътре отвън остава за плочата) , пълнеж, найлон ,стиропор ,армировка, плоча.Така си го представям аз.Не е добре плочата да ти е на земята нека и другите да се изкажат!
stenmark - специалист
Моят проект е почти същия,т.е. на един етаж и гредоред.Ивичните основи също са 40см,но те излизат на терена минимум 30см/терена е с наклон/.Как ще трамбоваш обратния насип?Излей си основите на кота 0 и после настилката.Не ми се вярва по нареждане да е дадено всичко наведнъж да се изпълнява.
ivouz - специалист
Да точно така ,до кота О и след това останалото.
Че защо трябва чак толкова трамбоване ,то насипа ще му послужи като кофраж от долу!
stenmark - специалист
Ами задай си въпроса ,10см армирани с ф6 мрежа и разстояние между основите 4м дали в впоследствие няма да провисне/напука.
ivouz - специалист
[quote="stenmark"]10см армирани с ф6 мрежа
Едва ли е по проект
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Ивичести основи за къща+плоча?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: