Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kuuuuuul - майстор
Човека питаше за ЕВТИНА барака Вие къде задълбахте. :lol:
Последна промяна от kuuuuuul на пет апр 30, 2010 9:53 pm, променено общо 1 път.
trix - специалист
за кво да прави някакъв развъдник?:jump2:

Да си излее няколко кубика бетон на заравнено и да си иззида с бетонни блокчета на 2-3 метра вис.
miros84 - специалист
Бетонните блокчета много скъпи ми се сториха. Широки 40x15x20 по 1.50
По-добре с тухли.
Въпроса ми за мазилката беше дали може да се нзправи мазилка върху дъски и да стане като мазилка на къща. Т.е. да не си личи че отдолу има дъски.
Justy - майстор
Виж колегата в какви ботушчета монтира гредите http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=24467
Stass - напреднал
miros84 написа:
Въпроса ми за мазилката беше дали може да се нзправи мазилка върху дъски и да стане като мазилка на къща. Т.е. да не си личи че отдолу има дъски.
колега, не слагай мазилка директно върху дървото !
Виж колегите в странство какво правят и изслушай внимателно защо го правят ! Аз в България не съм запознат дали има аналогичен материал, но знам че в някаква степен ефекта може да се постигне дори с минимален слой стиропор или фибран( и армираща мрежа, разбира се) , които хем ще ти предпазват дъските, хем ще "обират" минималните темепратурни и механични деформации.
http://www.youtube.com/watch?v=f6FyWs2W ... re=related
miros84 - специалист
Oo, ясно, идеята ти е като се наковат дъските върху гредите, да се налепи стерипор върху дъските и после да се направи замазка върху стерипора. Ами то така направо може да се направи стая за живеене.
Обаче си мисля че ако се направи всичко това и минат 2,3 години и тези греди или дъски се поразмърдат може да се напука тук там мазилката.
Какво мислите?
valentyno - напреднал
Здравейте, да не отварям и аз нова тема, някой ще сподели как вървят проектите. Някой реализирал ли е евтина барака? На мен също ми предстои, че гледам да се образовам.
valentyno - напреднал
съб яну 18, 2020 10:00 amplamen6703 написа:
Ето ти готов проект на дървена барака viewtopic.php?f=47&t=63116&hilit=%D0%B1 ... 0%BA%D0%B0 :partyman:
Благодаря, ще се възползвам напълно, само мисля да е малко по-голяма.

Тема "Евтина барака, как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: