• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Стефко - специалист
Е, да. За външните говорех. А вътрешните при мен ще са дебели поне 13 см с пърнеж вата.
Tsilkov - майстор
stenmark написа:
в Щатите има стени с дървени "профили" да ама тук къде ще намериш такъв сух материал,пък за цената няма да говорим.
Сух материал профилиран 350-500 лева на кубик е по строителните борси :?
stenmark - специалист
Tsilkov написа:
stenmark написа:
в Щатите има стени с дървени "профили" да ама тук къде ще намериш такъв сух материал,пък за цената няма да говорим.
Сух материал профилиран 350-500 лева на кубик е по строителните борси :?
Стига бе :? Тук в Стара Загора е 600лв "сухия" в кавички щото никой не дава гаранция.Аз поне нямам уред да проверя влажноста,а тя знаеш трябва да окло12/13%.След като обработиш за гадини,плесен и пр. колко ще стане?
Стефко - специалист
И аз купих уж суха ламперия с влажност 12-14%. Не съм имал възможност да я меря, но някои от връзките тежаха двойно повече от други. Вече стои повече 1,5 г., и април ще я видя дали не е изгнила. На сухо е, но ми е притеснено.
Tsilkov - майстор
За сухотата гаранция няма :lol: .Ако се занимаваш с това можеш да си ги акраш на сушилня.Иначе после срещу нищо не се обработва-все пак това са преградни стени.
P.S.За цените има една съседна тема и човека е споменал 360 лв./кубик в София изсушени докато аз търсех цена.
xios - специалист
Малко късно забелязах че се пише още по тая тема.
Ехх Стефко отдавна знам че тая къща не ти харесва защото е като твоята и явно ти се иска да си първенец в този вид строителство.Тук отдавна съм писал как е направена 3см.стиропор , 8 см термопанел , 16 см вата , 2 см гипсокартон общо - ???.Вътрешните 2 см картон , 8 см вата , 2 см картон. Хората отдавна живеят в нея. Захранва се на 30% от енергото - останалото е от фотоволтаични панели.Парното се подпомага от слънчев бойлер.Всичко това и други екстри за които не съм писал ти кога ще постигнеш? Аз вече живея в България ама нямам време да те посетя а и ти си добър строител и нямаш нужда от идеи.Поздрави!
stivemaster - майстор
Нямам нищо против чуждите мнения всеки има право да изказва каквото и да е мнение стига да не въвежда в заблуждение някого .Няма да се обръщам към някои специално само ще обърна внимание на това че в България НЕ СЕ ПРОИЗВЕЖДА СУХ ДЪРВЕН МАТЕРИАЛ по ISO ,SAE или DIN .Изискванията на БДС не са прецизни и това води до познатия резултат .Продават се ограничени количества от вносители по специални поръчки или с постоянни клиенти като тези http://www.tehnotop.com/ даречем ноо ....... питайте за цената тя няма нищо общо с това което е подхвърлено по нагоре в темата.И за да не влизаме в излишна дискусия какво значи термина сух материал ще уточня че само човек който се занимава с дърво и има достойнството да дава гаранция за труда си знае какво е "сух дървен материал" .
Освен това гледам че ФЛО се е възмутил на определението "безопасен" за един импрегнатор и искам в подкрепа на възмущението му да запитам някой знае ли какви неща се въдят в дървото и в конструкциите с дърво и питате ли се какво представлява препарата който гарантирано убива всичко това запечатва дървото и издържа така много дълъг период.И си припомнете какво се случи на американските рейнджъри в Косово в опита им да помогнат на местните да си строят къщи по тяхната си технология . Случи им се тежко нелечимо заболяване със странни симптоми и последствия непознато на медицинската наука (д-р Хаус) и общото между всички тях е работата с импрегнатор на Дау Кемикъл .
Tsilkov - майстор
stivemaster май тоя коментар си го нагласил за тая тема http://napravisam.bg/forum/viewtopic.ph ... 7&start=40 ,щото Фло тука не е писал :lol:.Пиши там -току виж решил човекът да си бутне къщата защото материала не му е по ISO,DIN,SAE........ :?
stivemaster - майстор
А да бе браво на мен .Понеже чета всички теми като седна и са ми се сляли явно или ми се е доспало по точно ,но смисъла е в това че ако си търсиш хубав материал просто не можеш да намериш.За къши изобщо не си струва ,но съм търсил за един проект (заведение в стар стил) и се наложи да ходим до София и да вземем австрийски щото .... Иначе материала орех беше чуден ,всеки пакет (долу - горе 0.15 м3) пакетиран в много здраво полиетиленово фолио с влажност според етикета 7% и сертификат по ISO и ценичка 1200 лв/м3.
Сори пак колега Tsilkov .
v_tan - специалист
Какво значи, че за къщи не става? Става, може би якостта му не е като на иглолистна дървесина от по-северни местообитания, поради по-бавния растеж там (респ. по-плътна структура), но като се вземат предвид неговите характеристики (от конструктор), мисля че проблем няма. Все пак в България 95% от дървените конструкции са изградени с български материал. А сух материал до 12% просто няма да намериш, защото като го разбичат мокър и го сложат в сушилнята една права греда няма да остане. А да сушат трупи с месеци и тогава да ги бичат... ще ни излезе по евтино да си го караме от западна европа.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Къща с метална конструкция и термо панели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: