• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
procar - напреднал
Някой дали е смятал колко струва металната конструкция и панелите за къща около 100 кв.м.
ArturDent - Почти Безобиден
stivemaster написа:
С такива материали и правилно проектиране на енергопроизводството и енергопотреблението в къщата лесно би могла да стане енергонезависима.
:?
Какво разбираш под енерго-независима?
Да речем че в Гърция, можеш да ми докараш 20 градуса, през зимата, а как аджаба ще ми докараш 25 градуса през лятото..... освен ако не я вкопаеш до половината в земята?
:?
Стефан - майстор
stivemaster написа:
...Браво още един път един от най добрите примери ,а що не си кажа направо най добрия пример за къща с метална носеща конструкция която съм виждал и като проект и като качество на изработка доколкото може да се прецени така , и пак за съжаление не е дело на българин .
Не се стърпях. Моята къща е подобна, но не толкова презапасена якостно. Пускал съм снимки тук, и някой може да си спомня.

Извинявам колегата за незнанието му, но строителството в страната не зависи от тоя форум, с активни членове предимно фирмаджии. Без мен, разбира се. И аз съм им проблема, щото им преча на бизнеса. :lol:

До момента двама уважавани от мен форумци са виждали на живо моя строеж. Радвам се, че и на двамата им хареса всичко - от проекта, идеята, изпълнението, до моментното състояние.
stivemaster - майстор
Здравейте.Енергонезависима означава да си свързан кък енергото просто за всеки случай и за моменти на непредвидени натоварвания.Има начини и без да я вкопаваш колега , но всичко в нея трябва да се обмисли и да се взаимстват най добрите световни практики а не да се открива топлата вода.Ако искаш лично мога да ти дам инфо не ми се спори с хора за които това е спорт.
kalanak - напреднал
Не може ли да се види в завьршен вид или още я строят
viki - напреднал
Страхотно точно такава къща ще правим и ние, би ли написал колко ти излезнала до тук на квадрат, ако може да качиш и още снимки.. Проекта кой архитект ви го прави,можеш да ми пишеш на лични за повече информация.. Ще бъда благодарна, ако продължаваш да пишеш в темата, много ми е полезна :)
Ето това е една от фирмите която се занимават с този вид конструкций.
http://www.strimona.net
Според мен обаче, конструкцията на снимката е по подходяща за ограждащите стени от панелите.
Може и дървената рамка да се замени с метални профили като тези за гипскартон обаче малко по дебели.

Прикачен файл

passivhaus-wandaufbau.jpg
passivhaus-wandaufbau.jpg (25.75 KиБ) Видяна 14453 пъти
xios - специалист
Здравейте.Ние поработихме още малко по къщата.

Прикачен файл

Εικόνα 095.jpg
Εικόνα 095.jpg (204.36 KиБ) Видяна 14355 пъти

Прикачен файл

Εικόνα 096.jpg
Εικόνα 096.jpg (182.76 KиБ) Видяна 14355 пъти

Прикачен файл

Εικόνα 098.jpg
Εικόνα 098.jpg (231.47 KиБ) Видяна 14356 пъти

Прикачен файл

Εικόνα 099.jpg
Εικόνα 099.jpg (219.17 KиБ) Видяна 14356 пъти

Прикачен файл

Εικόνα 106.jpg
Εικόνα 106.jpg (213.68 KиБ) Видяна 14356 пъти
xios - специалист
и още снимки

Прикачен файл

Εικόνα 124.jpg
Εικόνα 124.jpg (180.64 KиБ) Видяна 14353 пъти

Прикачен файл

Εικόνα 126.jpg
Εικόνα 126.jpg (238.25 KиБ) Видяна 14353 пъти

Прикачен файл

Εικόνα 131.jpg
Εικόνα 131.jpg (207.43 KиБ) Видяна 14353 пъти

Прикачен файл

Εικόνα 134.jpg
Εικόνα 134.jpg (198.18 KиБ) Видяна 14353 пъти

Прикачен файл

Εικόνα 133.jpg
Εικόνα 133.jpg (207.68 KиБ) Видяна 14353 пъти
Стефан - майстор
Извинявай, колега. Ти на това къща ли му казваш? Къде е гаража, къде е мазето? Къде е и функционалното разпределение на отделните помещения? И преди време казах, че носещата конструкция е поне 10 пъти преоразмерена, което е грозно. Жалко за проектанта ти. Покривните панели са обикновети L-T ламарини. С една дума, въобще не ми харесва.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Къща с метална конструкция и термо панели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: