• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 19
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
krismarg - специалист
Cvet да качи няколко снимки отдолу на конструкцията и да се опитаме да дадем ползотворни идеи.

Следващия въпрос на mury беше за цените в момента и натам тръгна темата и се превръща в спор, каква е нормалната цена. Но не е ясно в подробности за какво изпълнение се плаща тази цена. Имаше една тема за покривите с доста снимки и обяснения но изчезна при някакъв софтуерен проблем. Предлагам да я възстановим. Така тези който се интересуват ще имат по-ясна представа колко за какво. Щото има доста случай в които цената не определя качеството.
mimilisa - специалист
Само не ми е ясно, напълно нов гредоред влиза ли в цената на покривната конструкция или само пирамидата се води конструкция?
stivemaster - майстор
При калкулативна цена 100-120лв/м2 влиза всичко над поясите.Но задължително се описва подробно в договора както вида на включените работи, така и количествата на материалите ,защото и там се крие едно дърво.Трябва да се има предвид, че пазарлъка е върху разгънатата площ на скатовете.
theagent - специалист
stivemaster написа:
... задължително се описва подробно в договора както вида на включените работи, така и количествата на материалите ,защото и там се крие едно дърво. ...
Също е добре да се уточни и конкретно вида на материалите. Че там може да е още по-голямо дърво, когато изпълнителят използва това, което е най-изгодно за него.
stivemaster - майстор
Е не всичко можеш да опишеш,примерно сух чамов материал значи най различни състояния на "сух" до напълно пресен течащ буквално.Да напишеш и процент влага ли ?Иначе размерите на елементите са по проект, не може да слагат по тънки или по нарядко, щото ще бачкат безплатно.
Ей затова е хубаво да има техник там де или поне такъв да приема работата.
theagent - специалист
stivemaster написа:
Е не всичко можеш да опишеш,примерно сух чамов материал значи най различни състояния на "сух" до напълно пресен течащ буквално.Да напишеш и процент влага ли ?Иначе размерите на елементите са по проект, не може да слагат по тънки или по нарядко, щото ще бачкат безплатно.
Ей затова е хубаво да има техник там де или поне такъв да приема работата.
Прав си за дървения материал. Просто възприех въпроса по-разширено, защото едва ли някой ще се навие да прави само конструкцията на покрива, пък друг да довършва. Но и за дървения материал пак трябва да има уточнения какво да се използва. Че спокойно могат да наблъскат материал (най-вече в раздела дъски и летви) както си е с корите.

За важността от читав технически ръководител гласувам с две ръце, ама пусто е много трудно човек да си намери кадърен такъв, който и да е твое доверено лице.
mury - напреднал
Май разпалих сериозен спор,а аз след няколко телефонни разговора,се поуплаших не толкова от цените,а от това как хората отсреща с вдигането на слушалката се опитва да ме убедят,че са най-великите и други като тях няма,без изключение.Това ме накара да помисля малко,защото главата ми е пълен хаос,и стигнах до извода,че ще се оправя покрива сам,достатъчно технически грамотен съм,ръцете не са ми в гъза,така че..............сполай.Двуумението ми е за подпокривната настилка,но затова съм пуснал друга тема,да не разводняваме тази. :supz: :supz: :supz: :supz: :supz:
Последна промяна от mury на пон май 15, 2017 10:09 am, променено общо 1 път.
stivemaster - майстор
Ще отдам "правописа" ти на бързането, макар че то не е оправдание ,но другото ме учудва - тръгнал си да правиш нещо, което е важно и за дълго време,но не си сигурен че ще се справиш сам и го дискутираш единствено във форума или с евентуални изпълнители !
Аз само бих ти дал един съвет,прочети колкото можеш повече по въпроса ,най добре отиди и виж на място .
1.Цък
2.Цък
3.Цък
Hoвoceлckи - майстор
Не си разбрал намеренията на колегата. Той не само няма да конструира нов покрив, ами няма изобщо да ремонтира конструкцията му :wink:
mury написа:
Идеята ми е да го разкрия,да положа някакъв слой върху дъските и пак да наредя старите керемиди. цъкни
mury - напреднал
stivemaster написа:
Ще отдам "правописа" ти на бързането, макар че то не е оправдание ,но другото ме учудва - тръгнал си да правиш нещо, което е важно и за дълго време,но не си сигурен че ще се справиш сам и го дискутираш единствено във форума или с евентуални изпълнители !
Аз само бих ти дал един съвет,прочети колкото можеш повече по въпроса ,най добре отиди и виж на място .
1.Цък
2.Цък
3.Цък
Чета,чета,споко.Изучавам всякакви конструкции и покривни материи.Идеята е само да се сложи нещо върху дъските.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 19

Тема "Цена на труд за изграждане на покрив?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: